Balsam Szostakowskiego – na dolegliwości układu pokarmowego

Kategorie zdrowie

Wrzody żołądka i refluks są bardzo popularnymi dolegliwościami współczesnych czasów. Sztucznie przetworzona żywność, szybkie tempo życia, oraz stresująca praca wpływają niekorzystnie na funkcjonowanie układu pokarmowego. Środkiem zaradczym w sytuacjach, kiedy schorzenia są bardzo dokuczliwe, może być Balsam Szostakowskiego, który potrafi uśmierzyć ból. Sprawdź preparat na stronie aptekagalen.pl

Dolegliwości z przeszłości, które wracają także dziś

Z racji tego, że Balsam Szostakowskiego nie ulega degradacji w środowisku przewodu pokarmowego, oraz nie wchodzi w reakcje z substancjami naturalnie tam występującymi, w latach 60. XX wieku zaczęto polecać go do przyjmowania doustnego w leczeniu i profilaktyce choroby wrzodowej oraz przy nadkwasocie treści żołądka i zgadze. Skuteczność leku okazała się tak duża, że z powodzeniem sięgają po niego współcześni ludzie.

Ukojenie dla układu pokarmowego

Badania naukowe potwierdziły skuteczność tego środka w poprawie czynności układu pokarmowego.
Okazało się, że już 1-2 łyżeczki balsamu przyjętego raz dziennie po kolacji przez 18 dni, zmniejsza wydzielanie pepsyny i kwasu solnego w żołądku, spowalnia perystaltykę jelit, zwiększa wydzielanie żółci w dwunastnicy oraz łagodzi objawy stanów zapalnych.

Poza tym dzięki wysokiej lepkości balsam Szostakowskiego utrzymuje się na błonach śluzowych i skutecznie je zabezpiecza, stwarzając odpowiednie środowisko dla naturalnych procesów gojenia i regeneracji tkanek żołądka i dwunastnicy.