Dlaczego warto używać preparatów moczopędnych?

Kategorie zdrowie
drogi moczowe

Coraz więcej osób sięga po preparaty moczopędne. Stosuje się je z różnych przyczyn i powodów. Warto jednak zastanowić się dwa razy zanim przyjmie się jakikolwiek lek lub suplement diety. Dlaczego w ogóle używa się preparatów moczopędnych?

Pozbycie się wody z organizmu


To jedna z metod na szybkie odchudzanie, a w rzeczywistości – pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Zażywając preparat moczopędny, dobowo oddajemy więcej moczu. Tym samym w ciele jest mniej wody, może się ono wydawać mniej opuchnięte, a z wagi może ubyć nawet kilka kilogramów. Efekt jest jednak bardzo krótkotrwały. Gdy organizm zostanie znów prawidłowo nawodniony, wcześniejsza waga również wróci. To bardzo krótkie działanie. Jeśli natomiast będzie regularnie powtarzane to odwodnienie organizmu może mieć straszne konsekwencje, a w skrajnym wypadku doprowadzić do śmierci.

Przy zapaleniach pęcherza


Preparaty moczopędne, takie jak Urofort można stosować przy nawracających zapaleniach pęcherza i dróg moczowych. Zwiększa się ilość moczu w organizmie. Zwiększona produkcja oznacza zwiększone wypłukiwanie toksyn z organizmu oraz pozbywanie się z niego bakterii i innych drobnoustrojów. Mają one mniej czasu na kolonizację i rozmnażanie się, co może przyczynić się do szybszego zdrowienia. Oczywiście wspomniane już zapalenia dróg moczowych oraz korzystanie z preparatów takich jak Urofort dotyczy kobiet. Mężczyźni muszą się leczyć w inny sposób, zgodny z ich anatomią.