Rzucasz palenie? Pomogą preparaty dostępne w aptekach

Kategorie zdrowie

Na leczenie uzależnienia od nikotyny decyduje się dzisiaj coraz więcej osób. To przede wszystkim kwestia zdrowia, ponieważ palenie papierosów powoduje ryzyko poważnych schorzeń. Aby pozbycie się tego szkodliwego nałogu było jeszcze łatwiejsze, można wybrać specjalne preparaty dostępne w aptekach.

Tabletki, plastry i aerozole ułatwiające rzucenie palenia


Dzisiaj każda apteka Galen w Krakowie może zaoferować swoim klientom pełną gamę preparatów ułatwiających rzucenie palenia. Posiadają one najczęściej formę tabletek, plastrów oraz aerozoli.

Ich głównym zadaniem jest wyeliminowanie chęci sięgnięcia po papierosa, a tym samym stopniowe zmniejszenie głodu nikotynowego. Dzięki takim preparatom można więc całkowicie rzucić palenie.

Środki na rzucenie palenia – jak działają?


Specyfiki te można podzielić na dwie kategorie – środki zawierające nikotynę, które zmniejszają potrzebę palenia papierosów, a także środki zawierające cytyzynę, która jest podobna do nikotyny i także łagodzi objawy głodu nikotynowego.

Preparaty tego typu stosuje się stopniowo – od większych dawek aż do niższych w zależności od liczby wypalanych papierosów dziennie. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku terapii innych uzależnień, także przy stosowaniu środków aptecznych konieczne jest samozaparcie oraz systematyczność.

Zatem w rzuceniu palenia również pomoże apteka Kraków ma wiele placówek aptecznych, gdzie można zakupić prezentowane preparaty w wielu wariantach.