Jak stworzyć funkcjonalne laboratorium?

Kategorie Laboratoria

Praca w laboratorium jest trudna, wymagająca i bardzo angażująca. Właściwie zaprojektowane i wyposażone laboratorium to miejsce, w którym praca jest wydajna, efektywna i przyjemna. Jak powinno wyglądać funkcjonalne laboratorium?

Funkcjonalne umeblowanie

Meble laboratoryjne muszą być funkcjonalne oraz odporne na działanie różnych środków chemicznych. Bardzo dobrze sprawdzają się meble kompaktowe, które umożliwiają szybką zmianę umeblowania w razie konieczności.

Dopasowanie mebli do pomieszczenia oraz charakteru aktualnej pracy to jeden z elementów, który pomaga w wydajnej pracy. Meble łączone według uznania, w prostopadłe, równoległe, czy heksagonalne ciągi są wygodne i funkcjonalne. Dzięki ergonomicznemu ustawieniu praca jest bardziej wydajna, łatwiejsza oraz przyjemniejsza.

Duża wytrzymałość

Meble laboratoryjne (zobacz) narażone są na działanie kwasów, zasad, środków czyszczących czy promieniowania UV. Wytrzymały materiał jest podstawą użytkowania mebli przez dłuższy czas. Meble laboratoryjne, które nie będą odporne na działanie tych środków w krótkim czasie będzie trzeba wymienić, a to jest dla firmy dodatkowy, zbędny koszt.

Mówiąc o meblach laboratoryjnych nie można zapomnieć, że bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej czystości. Klasa higieniczności E-1 jest świadectwem, że materiał jest przyjazny dla ludzi oraz środowiska naturalnego.

Laboratorium, jak każde inne miejsce pracy musi być przyjazne dla pracowników. Praca w funkcjonalnym oraz atrakcyjnym wizualnie laboratorium jest przyjemniejsza.