Jak wybierać pieluchomajtki dla dorosłych?

Kategorie zdrowie

Pacjenci przewlekle chorzy często nie opuszczają łóżek. Osobom, którzy się nimi opiekują, przyda się odpowiednia pomoc. Nierzadko duże udogodnienie dają jednorazowe produkty higieniczne.

Pozwalają one nie tylko na wygodę i komfort takiej opieki, dają gwarancję, że pacjent przebywa w dobrych warunkach higienicznych pomimo swojego często ciężkiego stanu. Do takich artykułów zalicza się między innymi pieluchomajtki dla dorosłych.

W jakich sytuacjach wybierać pieluchomajtki dla dorosłych?

 Tak często stosowane w szpitalach, ośrodkach spokojnej starości dla seniorów pieluchomajtki mogą być też pomocne w przypadku osób prywatnych, opiekujących się na przykład zniedołężniałymi rodzicami, dziadkami, osobami niepełnosprawnymi, które mają trudności z poruszaniem się do toalety. Korzyści stosowania u chorych tych produktów jest wiele między innymi: 

  • pozwalają zniwelować nieprzyjemny zapach moczu,
  • można ich używać zarówno w dzień, jak i w nocy,
  • nie podrażniają one skóry chorego,
  • nadają się do każdej aktywności, nie tylko leżenia w łóżku,
  • wykazują dużą chłonność.

Z pewnością największą korzyścią dla osoby, która opiekuje się takim chorym jest to, że są to jednorazowe artykuły. Za każdym razem ma się pewność, że chory nie będzie miał problemów z układem moczowym. Materiał jest delikatny, nie wpływa negatywnie na skórę, nie stwarza warunków sprzyjających infekcjom.

W sklepach nie brakuje tych produktów w różnych wariantach, można zauważyć różne rozmiary, także różne poziomy chłonności, dzięki temu lepiej dostosowuje się ten wyrób do danej osoby, jej choroby, przypadłości.

Jakie pieluchomajtki są dostępne w sklepach?

 Pieluchy dla dorosłych często kojarzą się negatywnie, tymczasem nowoczesne artykuły tego rodzaju, mogą zapewnić choremu dużą niezależność, bez konieczności polegania na innych osobach. Z pieluchomajtkami można bez trudu wyjść z domu, nie są widoczne pod ubraniem, pozwalają na komfort poruszania się, nie krępują ruchów.

W sklepach dostępne są zarówno produkty przeznaczone dla kobiet, jak i mężczyzn, duży przekrój rozmiarów umożliwia na lepsze dobranie do danej sylwetki ciała. Każdy taki artykuł ma wbudowane trwałe rzepy, nawet podczas intensywnego ruchu, nie uszkodzą się one. Nierzadko inne produkty wybiera się na dzień, inne, o znacznie większej chłonności, można dobrać na noc.

Takie pieluchy polecane są także przez to, że wbudowana w nich włóknina jest w stanie długo zatrzymywać wilgoć w sobie. Chory ma do czynienia z oddychającym materiałem, który nie zawodzi, nawet wówczas, gdy pacjent ma delikatną skórę.

Pieluchomajtki dla dorosłych dostępne na stronie A-Manada.pl.