Kiedy warto się zdecydować na espumisan dla niemowląt?

Kategorie zdrowie
espumisan dawkowanie

Należy mieć świadomość, że espumisan dla niemowląt stosowany jest w przypadku leczenia objawów wzdęć. Warto wiedzieć, że wspomniany lek przede wszystkim ogranicza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, które znajdują się nie tylko i wyłącznie w masach pokarmowych, ale również w śluzie przewodu pokarmowego.

Wskazania

Warto wiedzieć, że bez konsultacji lekarskich można stosować espumisan w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych, które są związane z nadmiernym gromadzeniem się gazów. Oczywiście istnieją także przypadki, gdzie przed użyciem konieczne będzie skonsultowanie się z lekarzem.

Przeciwwskazania

espumisan dawkowanie

Nie jest zalecane przyjmowanie omawianego leku w przypadku osób, które mają nadwrażliwość na symetykon, czyli substancję czynną znajdującą się w espumisanie. Należy oczywiście powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach.

Espumisan dawkowanie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że espumisan 100 praktycznie zawsze powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na opakowaniu. Osoby, które będą miały jakiekolwiek wątpliwości powinny skonsultować się ze swoim lekarzem.

W przypadku niemowląt producent omawianego leku zaleca dodanie do butelki z mlekiem od 5 do 10 kropki. Można również zdecydować się na podanie na małej łyżeczce przed karmieniem piersią.

Należy mieć świadomość, że lek może być przyjmowany nie tylko i wyłącznie przed, ale również w trakcie lub po posiłku. W przypadku, gdyby zaszła taka konieczność możliwe jest przyjęcie leku przed snem.