W maseczce na miasto

Kategorie zdrowie

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba dbać o swoje zdrowie i nie wolno go zaniedbywać bez względu na okoliczności. Nawet w obecnej sytuacji smog utrzymuje się nad krajami i trzeba pamiętać o tym, by, maseczka antysmogowa stała się naszym nieodłącznym elementem stroju, jeśli nie chcemy pozwolić sobie na choroby związane z układem oddychania.

Maseczka, która chroni


Wydawałoby się, że takie maseczki powinny mięć stuprocentową skuteczność, by naprawdę dobrze służyć ludziom. Niestety nie zatrzymują wszystkich zanieczyszczeń i tylko część z nich pozostaje na filtrze. Jednak nawet taka część może uchronić nas przed chorobami.

Czym w ogóle jest smog?


To zanieczyszczenia powietrza, które są wynikiem naszego stylu życia. Miliony samochodów, fabryki i wiele innych rzeczy wpływa na wytwarzanie się spalin, dymów, które przenikają do atmosfery, a potem wpadają do naszych płuc w postaci pyłów. Te toksyczne związki upośledzają funkcje obronne dróg oddechowych i tworzą prostą drogę dla wirusów i bakterii. Dlatego maska antysmogowa może nam przynajmniej trochę pomoc temu zapobiec.

Maseczka idealna


Warto pamiętać o paru sprawach, gdy decydujemy się na maseczkę antysmogową. Przede wszystkim powinna dobrze przylegać do twarzy, jeśli ma się sprawdzać. Trzeba także o nią dbać, co oznacza regularne mycie jej lub pranie. Nie powinno się jej tez używać dłużej niż dwa tygodnie – w a niektórych rejonach polski nawet parę godzin ze względu na dużą emisję pyłów. Poza tym samo oddychanie w niej jest nieco utrudnione i należy być świadomym, że wcześniej czy później pojawi się zawilgocenie.

Ciekawych zachęcam do odwiedzenia tej strony: https://dragonmask.pl/