Zabieg Dermapen – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Kategorie Medycyna estetyczna
dermapen

Utrzymanie skóry w odpowiednim stanie może być dla niektórych osób ogromnym wyzwaniem. Składa się na to wiele rozmaitych czynników, nie tylko codzienna pielęgnacja, ale również dieta, czy też aktywność fizyczna. To dlatego zabieg Dermapen cieszy się aż tak sporą popularnością. Jakie konkretnie posiada zalety?

Zalety zabiegu Dermapen

Przede wszystkim pozwala on na ekspresowe odżywienie i ujędrnienie skóry. Dzięki niemu zmarszczki ulegają spłyceniu, a rozstępy, przebarwienia oraz blizny stają się znacznie mniej widoczne. Jeżeli zabieg Dermapen przeprowadzany jest na twarzy, można dzięki niemu zniwelować:

  • cienie pod oczami,
  • nadmiernie rozszerzone pory,
  • blizny po trądziku i oparzeniach.

Ponadto skóra będzie o wiele bardziej elastyczna i przede wszystkim jędrna w dotyku. Da się w ten sposób zacząć wyglądać młodziej nawet o kilka lat, co stanowi ogromną zaletę całej procedury.

Jak wygląda zabieg Dermapen?

Na początku oczyszcza się obszar, który ma zostać poddany ingerencji, a następnie nakłada się maść znieczulającą, aby zniwelować dyskomfort. Właściwy zabieg polega na wykonywaniu malutkich nakłuć przy użyciu urządzenia Dermapen. Ich głębokość zależy od miejsca i problemu, jaki ma zostać zniwelowany. Dzięki takiemu działaniu pobudza się skórę do intensywnej produkcji kolagenu oraz do uruchomienia procesów regeneracyjnych.

Efekt jest widoczny praktycznie od razu, zwłaszcza jeżeli mowa o twarzy. Ponadto utrzymuje się przez dłuższy czas, ponieważ wytwarzają się nowe włókna kolagenowe. Tuż po zabiegu skóra może być lekko podrażniona, aczkolwiek jest to skutek uboczny, który trwa maksymalnie kilka dni.

Aby uzyskać jak najlepsze skutki, powinno się zdecydować na kilka serii zabiegów, najczęściej jest to od 2 do 5. Każdy kolejny zabieg można wykonać maksymalnie po upływie 4 tygodni.

Sprawdź ofertę na: https://www.drstawowska.pl/medycyna-estetyczna/dermapen.