Acne Derm – co warto wiedzieć o tym leku?

Kategorie zdrowie

Problem pojawiającego się trądziku lub przebarwień może dotykać ludzi w różnym wieku. Z tego też powodu tak istotne jest to, by w razie pojawienia się takiego problemu móc zastosować odpowiedni preparat, którzy okaże się skuteczny. Jednym z leków, które najczęściej pozwalają zaobserwować wyraźną poprawę, jest Acne Derm. 

Acne Derm – jak stosować?

By preparat Acne Derm był skuteczny, należy stosować się do zaleceń, które znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania, bądź też skonsultować się w tej kwestii z farmaceutą lub lekarzem. Lek nanosi się na miejsce, w którym pojawił się trądzik lub gdzie widoczne jest przebarwienie. Warto pamiętać o tym, by skóra była oczyszczona i osuszona, zanim nałoży się na nią krem. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, by w czasie nakładania lek nie dostał się w okolice oczu, ust, czy błon śluzowych. 

Stosując się do zaleceń, które znajdują się w ulotce, preparat, aby był skuteczny, nakłada się na trądzik lub przebarwienie dwa razy w ciągu doby, delikatnie wcierając. Jeżeli dana osoba ma wrażliwą skórę, powinna w pierwszym tygodniu ograniczyć się do nakładania kremu raz w ciągu doby, wieczorem. 

Acne Derm – dla kogo ten lek?

Acne Derm może być stosowany u młodzieży między 12 a 18 rokiem życia. Natomiast nie zaleca się smarowania skóry dzieciom, które nie ukończyły 12 lat. Jeśli problem trądziku lub przebarwień dotyczy kobiet, które planują mieć dziecko, są w ciąży, bądź też karmią, o tym, czy mogą stosować ten preparat, powinny zapytać lekarza lub farmaceuty. Z kolei u osób o ciemnej karnacji, u których występuje trądzik, powinny po pierwszym zastosowaniu preparatu sprawdzić, czy lek nie rozjaśnia im skóry.