Blefaroplastyka powiek – jak odmłodzić spojrzenie?

Kategorie Medycyna estetyczna
blefaroplastyka powiek

Skóra w okolicach oczu jest wyjątkowo delikatna i podatna na rozciąganie. Starzenie się okolic powiek sprawia, że dochodzi do utraty napięcia skóry i zwiększenia objętości tkanek. Obwisłe powieki to nie tylko problem estetyczny, mogą one prowadzić do zaburzeń widzenia, zasłaniając częściowo pole widzenia. Blefaroplastyka odmładza okolicę oczu, uzyskane dzięki niej efekty są trwałe.

Czym jest blefaroplastyka powiek?

Blefaroplastyka powiek jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, obejmuje ona zarówno korektę powiek górnych, jak i dolnych. Jest to mało inwazyjny zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej, a także wiotczejących włókien mięśni znajdujących się w okolicy oczu. W przypadku blefaroplastyki powieki dolnej zabieg u drStawowska, polega na usunięciu worków pod oczami, są to przepukliny tłuszczowe składające się z przemieszczających się fragmentów tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, zazwyczaj trwa od 60 do 90 minut. Nacięcia korekcyjne wykonywane są w naturalnym załamaniu powieki. Zazwyczaj po 5 – 6 dniach usuwane są szwy i szybko można wrócić do codziennych obowiązków. Całkowite rezultaty zabiegu pojawiają się po kilku miesiącach, ale są one długotrwałe.

Wskazania po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu blefaroplastyki powiek należy stosować sterylne opatrunki chłodzące, unikać wysiłku fizycznego i zadbać o wysokie ułożenie głowy podczas snu. Przez dwa tygodnie trzeba również zrezygnować z noszenia soczewek kontaktowych oraz chronić oczy przed wystawianiem na promieniowanie słoneczne. Dobrym rozwiązaniem jest zakładanie okularów przeciwsłonecznych.

Plastyka górnych i dolnych powiek wpływa nie tylko na odmłodzenie wyglądu skóry, wyraziste spojrzenie wpływa także na wyższy komfort i lepsze samopoczucie.