Butelki szklane do karmienia – wady i zalety

Kategorie Bez kategorii
szklane butelki do karmienia

Wybór odpowiedniej butelki do karmienia nie jest łatwy. Dostępność wielu modeli, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko designem, ale przede wszystkim typem smoczka i materiałem, z jakiego są wykonane sprawia, że wymaga on poświęcenia czasu.

Butelki szklane do karmienia

Warto przyjrzeć się nieco butelkom szklanym do karmienia. Są one mniej popularne od tych wykonanych z plastiku, natomiast posiadają bardzo istotne zalety. Przede wszystkim można je szybko i łatwo dokładnie wyczyścić i wysterylizować, co jest istotne dla wygody rodziców.

Trzeba również zwrócić uwagę na ich trwałość. W pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach życia butelki do karmienia są wykorzystywane wielokrotnie w ciągu dnia, dlatego odporność na zarysowania, matowienie czy odbarwienia, sprawiają, że te wykonane ze szkła zachowają swoje właściwości przez znacznie dłuższy czas, niż na przykład plastikowe.

Butelki szklane, w porównaniu to tych wykonanych z plastiku lub silikonu, utrzymują przez długi czas temperaturę mleka, czy napoju. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w trakcie przebywania poza domem.

Butelki szklane do karmienia – wady

Pomimo licznych zalet wybór butelki szklanej do karmienia nie jest dla wszystkich korzystny. Ich największą wadą jest waga, co sprawia, że dla niektórych osób jest ona niewygodna w częstym stosowaniu. Ze względu na to przy wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na sposób jej wyprofilowania, który powinien poprawiać komfort. Część osób uważa również, że nie warto się decydować na butelkę szklaną do karmienia ze względu na możliwość jej stłuczenia. Tutaj więcej informacji.

szklane butelki do karmienia

Ciężar oraz możliwość pęknięcia lub stłuczenia po upuszczeniu, sprawiają, że nie są one polecane dla kilkumiesięcznych dzieci, które rozpoczynają naukę samodzielnego picia. Zdecydowanie łatwiejsze dla nich jest utrzymanie we właściwej pozycji butelki wykonanej z plastiku lub silikonu.