Maskne, czyli nowa odmiana trądziku

Kategorie zdrowie

Maskne to nowy typ trądziku, który został odkryty w ciągu ostatniego roku. Jest to przypadłość, która rozwija się w wyniku częstego noszenia na twarzy specjalnych ochronnych maseczek. Z uwagi na pandemię koronawirusa, która dalej nie chce odpuszczać, wszyscy zostali zmuszeni do używania tych zabezpieczeń. Pomagają one uniknąć zarażenia się wirusem, ale jednocześnie zwiększają ryzyko rozwoju różnych bakterii bezpośrednio na skórze.

Jak powstaje maskne?


Osoby, które stosują już jakąś kurację antytrądzikową, czyli np. używają antybakteryjnej maści Acne Derm https://www.aptekagalen.pl/acne-derm-krem-200-mg-g-20-20g, na pewno są mniej narażone na rozwój ten choroby, będącej konsekwencją nagromadzenia i namnożenia się bakterii. Niestety trudno tak zupełnie się przed nią uchronić. Skóra przykrywana bezustannie warstwą materiału nie może normalnie oddychać, a przez to w jej obrębie powstają wprost idealne warunki do rozwoju różnego typu bakterii. Inną kwestią jest też kiepska dbałość o higienę. Mało kto pamięta o tym, że bawełniane maseczki przeznaczone do wielorazowego użytku powinny być prane codziennie i to w bardzo wysokich temperaturach, a z kolei jednorazowe maseczki ochronne trzeba zmieniać po każdym użyciu.

Jak leczyć maskne?


Dokładnie tak samo jak inne odmiany trądziku, czyli przy pomocy preparatów na trądzik, takich jak Acne Derm. Skórę trzeba regularnie oczyszczać z zanieczyszczeń, nawilżać, chronić przed słońcem i działać na nią produktami antybakteryjnymi. Nie wolno też zapominać o przestrzeganiu zasad higieny związanych z noszeniem masek ochronnych. Da się bowiem używać ich tak, by nie wywoływały one żadnych zmian trądzikowych.