Cieplarki laboratoryjne – czemu warto ich używać?

Kategorie Laboratoria
Cieplarki laboratoryjne

Laboratorium, które wykonuje różnego rodzaju specjalistyczne badania, powinno być wyposażone w takie sprzęty, które pomoże uzyskać wiarygodne wyniki bez możliwości pomyłki. Tym sposobem wszystkie badania mogą być wykonywane profesjonalnie bez potrzeby ich powtarzania. Dobrze jest mieć zatem cieplarki laboratoryjne, które są niezastąpionym urządzeniem przy wykonywaniu różnych pomiarów, warto zatem wiedzieć, jakie są ich rodzaje i na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru danego modelu.

Czym są cieplarki laboratoryjne i jakie są ich rodzaje?

Cieplarki laboratoryjne

Urządzenia te są specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu da się przeprowadzić proces inkubacji. Co ważne, to cieplarki laboratoryjne świetnie utrzymują daną temperaturę bez potrzeby jej zmieniania w trakcie wykonywania pomiarów. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest również to, iż mogą one posiadać podwójne drzwi, przez które można podpatrywać próbki bez ich wychładzania. Obecnie dostępne są takie rodzaje cieplarek jak:

  • z naturalnym obiegiem powietrza,
  • z wymuszonym obiegiem powietrza,
  • z funkcją chłodzenia,
  • z wytrząsaniem.

Dzięki temu, że jest tyle różnych dostępnych wariantów, to każde laboratorium może dopasować odpowiedni model cieplarek do swoich potrzeb – https://danlab.pl/nasze-produkty/urzadzenia-grzewcze/cieplarki-laboratoryjne/.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru cieplarek laboratoryjnych?

Przede wszystkim dobrze jest zwrócić uwagę na pojemność, szerokość, wysokość oraz moc, jak i czas nagrzewania. Warto pamiętać o liczbie półek i drzwiach, które są przydatne w trakcie wykonywania różnych prób. Dlatego też są obecnie oferowane modele z pojedynczymi, jak i z podwójnymi drzwiczkami. Dobrze jest wspomnieć, że cieplarki laboratoryjne zaleca się kupować w specjalistycznych sklepach, które działają również online.

Dobrze jest dodać, iż urządzenia te mają szybkie ogrzewanie, przez co są także wydajne oraz energooszczędne.