Co musisz wiedzieć o witaminie K2 i jej korzyściach

Kategorie Suplementy diety
Co musisz wiedzieć o witaminie K2 i jej korzyściach

‍Jeśli czytasz ten artykuł, to najprawdopodobniej wiesz, że zdrowa i zbilansowana dieta jest ważna dla Twojego długoterminowego zdrowia. Prawdopodobnie wiesz również, że nie wystarczy jeść różnorodnych pokarmów – należy skupić się na rodzajach spożywanych pokarmów. Wraz z coraz większą ilością publikowanych badań na temat znaczenia niektórych składników odżywczych, takich jak witamina K2, staje się coraz bardziej jasne, że spożywanie zróżnicowanej diety z dużą ilością pokarmów pochodzenia roślinnego jest niezbędne dla optymalnego zdrowia.

Co to jest witamina K2?

Witamina K2 jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który współpracuje z Twoim organizmem, aby pomóc utrzymać zdrowe tętnice i kości. Wit K2 odgrywa również ważną rolę w tworzeniu zębów i kości Twojego dziecka. Nazwy dwóch form witaminy K2 to „filochinon” i „menachinon”. Witamina K2 jest formą występującą w roślinach. Podczas gdy obie formy witaminy K występują w niektórych pokarmach, witamina K2 nie występuje w nadmiernych ilościach w wielu owocach i warzywach.

witamina k2 w tabletkach

Dlaczego ważne jest, aby mieć dobre źródło witaminy K2 w swojej diecie?

Odpowiednia równowaga witaminy K2 sprawia, że Twój organizm jest w stanie tworzyć silne kości. Witamina K2 może również obniżyć ciśnienie krwi i pomóc w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym. Twój organizm może tworzyć witaminę K2 tylko z pokarmów pochodzenia zwierzęcego, dlatego konieczne jest spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości witaminy K2. Pokarmy pochodzenia zwierzęcego obejmują ryby, wątrobę, trawiaste produkty mleczne i jaja. Fermentowane produkty mleczne, takie jak jogurt, są szczególnie bogate w witaminę K2. Jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć tej witaminy z diety, postaw na gotowe suplementy, np. https://evita.sklep.pl/pl/c/Witamina-K2/2222884.