Co to jest orteza na nadgarstek?

Kategorie zdrowie
orteza nadgarstka

Orteza nadgarstka jest odpowiednia w przypadku różnego rodzaju złamań, zwichnięć, czy też zmian zwyrodnieniowych. Sprawdza się także u osób z zapaleniem nadgarstka, które potrzebują odpowiedniego leczenia, czy też rehabilitacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o urazy mechaniczne, czy też dolegliwości innego rodzaju należy zadbać o chorą kończynę oraz nabyć odpowiedni usztywniacz nadgarstka. Dzięki odpowiedniemu unieruchomieniu oraz stabilizacji można z powodzeniem wrócić do formy w szybkim tempie. 

Wybieranie usztywniacza na nadgarstek

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę między innymi na szczegółowy opis i parametry danego modelu, a co za tym idzie jego przeznaczenie. Należy wziąć pod uwagę między innymi materiał, z którego została wykonana orteza nadgarstka oraz jej wykończenie. W ofercie wielu sklepów medycznych, np. MegaMedic można znaleźć szeroki wybór tego rodzaju produktów, dlatego też każdy zakup należy dokładnie przemyśleć. 

orteza nadgarstka

Warto wybierać ortezy wyposażone w dodatkowe rzepy, które pozwalają na dobre dopasowanie produktu do prawie każdego nadgarstka. Modele wykonane z dobrych jakościowo materiałów, takich jak guma, pcv, czy też bawełna nie obcierają oraz nie są przyczyną odparzeń oraz podrażnień. Istotnym elementem usztywniacza na nadgarstek jest także dodatkowa szyna usztywniająca, którą można wyjmować. 

Najwyższy poziom komfortu

Stosowanie ortezy zapewnia wygodę. Można w niej na spokojnie chodzić nie tylko po domu, ale także wychodzić na dwór. Należy jednak pamiętać o higienie usztywniacza oraz co za tym idzie – naszego nadgarstka. Wszelkie paski oraz wkładki ortezy należy myć ciepłą wodą z dodatkiem wegańskiego środka cruelty-free służącego do oczyszczania. Można używać w tym celu także spirytusu lub sody oczyszczonej.