Co warto wiedzieć o gastroskopii?

Kategorie zdrowie

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że gastroskopia w najprostszym możliwym ujęciu jest endoskopowym badaniem górnego odcinka przewodu pokarmowego. Warto wiedzieć, że jest ono nie tylko bezpieczne, ale również bezbolesne. Godny uwagi jest fakt, że oprócz korzyści diagnostycznych przynosi mnóstwo korzyści terapeutycznych.

Co jeszcze warto wiedzieć o gastroskopii?

Jak zostało już wspomniane wcześniej, badanie wykonywane jest endoskopem. Jest to bowiem specjalny, giętki przyrząd, który jest wkładany pacjentowi przez przełyk. W ten sposób możliwe jest bardzo szczegółowe obejrzenie poszczególnych narządów. Nie wszyscy mają świadomość, że wspomniany przyrząd jest wyposażony w źródło światła. W ten sposób jest w stanie nie tylko oświetlić wnętrze, ale również zarejestrować obraz.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiana gastroskopia nie tylko i wyłącznie pomaga w stawianiu diagnozy, ale także dzięki niej możliwe jest usunięcie polipów czy ciał obcych. Warto zaznaczyć, że w trakcie badanie pobierane są także różne wycinki do kolejnych badań.

Co dokładnie wykrywa gastroskopia białystok?

Warto wiedzieć, że gastroskopia będzie pomagała w rozpoznaniu różnego rodzaju chorób układu pokarmowego. Doskonałym przykładem mogą być choroba wrzodowa żołądka, a także tak żołądka i przełyku. Ponadto omawianą metodą diagnostyczną możliwe jest wykrycie żylaków przełyku czy zapalenia błony śluzowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że za pomocą gastroskopii można także zdiagnozować choroby zapalne.