Pielęgnacja włosów jest łatwa!

Kategorie zdrowie
maska do włosów

Może się wydawać, że pielęgnacja włosów w dobie mody na agresywną koloryzację, wszechobecnej chemii i braku czasu na rytuały kosmetyczne jest utrudniona. Zawsze jednak można wykorzystać wielofunkcyjne kosmetyki i liczne triki, by sprawić, że włosy będą zdrowe i piękne przy minimum wysiłku.

Pielęgnacja na każdym kroku

Dbanie o włosy to nie tylko nakładanie na nie odżywczych kosmetyków. To także unikanie tego, co im szkodzi, a niestety jest to bardzo wiele czynników. Oczywiście nie zawsze można się ich wyrzec całkowicie, ale zawsze można zminimalizować ich zły wpływ na włosy. Przykład? Koloryzację chemicznymi farbami można zastąpić stosowaniem henny, która nie tylko nie szkodzi włosom, ale wręcz o nie dba. Stylizację na gorąco mogą zastąpić na przykład wałki. Jednak nawet gdy nie jest to możliwe, można wybrać suszarkę z chłodnym nawiewem czy prostownicę działającą przy niższej temperaturze bądź z nakładkami ceramicznymi, które lepiej chronią włosy. Chemiczne szampony można zmienić na delikatne, dla dzieci lub zdecydować się na produkty naturalne, które oczyszczają, a przy tym pielęgnują włosy.

maska do włosów
więcej dowiesz się tu klik

Naturalna stylizacja – to też jest możliwe!

Stylizacja włosów jest dla nich dużym wyzwaniem, gdyż zwykle opiera się na stosowaniu preparatów takich jak żele, pianki i lakiery. Takie kosmetyki do włosów silnie wysuszają, dlatego warto zamienić je na ich naturalne odpowiedniki. Oczywiście nie będą one nawilżać i pielęgnować tak jak maska do włosów, ale znacznie mniej zaszkodzą pasmom niż ich pierwowzory.