Czy warto udać się do seksuologa?

Kategorie zdrowie

Życie erotyczne człowieka jest ważną składową jego egzystencji, dlatego jeśli coś w nim nie funkcjonuje tak jak powinno, na pewno warto zrobić wszystko, by to zmienić. Szczególnie zaś wiele można zyskać, decydując się na wizytę u specjalisty, jakim jest seksuolog. Jest to lekarz o rozległej wiedzy, toteż praktycznie nie istnieje obawa, że nie będzie mógł komuś udzielić pomocy.

Komu można polecić takie wizyty?

Lekarz seksuolog to specjalista, który ma wykształcenie w kierunku ginekologii, urologii lub psychiatrii, zatem będzie potrafił pomóc w bardzo różnych sytuacjach:

  • w przypadku męskich problemów, takich jak brak erekcji czy niemożność jej utrzymania, przedwczesny wytrysk, brak podniecenia, spadek libido – zarówno jeśli mają one podłoże psychiczne, jak i fizyczne,
  • wówczas, gdy problemy z życiem erotycznym są typowo psychiczne – wstyd, blokady, niemożność przełamania się,
  • w przypadku kobiet, które mają określone problemy ginekologiczne, sprawiające im ból podczas zbliżeń i przez to zniechęcające, na przykład tyłozgięcie macicy.

Widać zatem, że na wizycie takiej można wiele zyskać. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla pojedynczych osób, jak i dla par, hetero- i homoseksualnych, a nawet dla tych, które nie mogą określić swojej tożsamości płciowej. Często pomaga w tym dopiero dobry seksuolog Białystok jest zaś miejscem, gdzie bez trudu można znaleźć takiego specjalistę. Co więcej, takie rozwiązanie można też polecić osobom na każdym etapie życia seksualnego: dopiero zamierzającym je rozpocząć (lekarz pomoże przełamać wstyd, dobrze przygotować się do pierwszego razu, a także wybrać optymalną antykoncepcję), jak i będącym na zakręcie, na przykład w przypadku dojrzałych osób, które odczuwają skutki wieku dla sfery seksualnej. Efekty specjalistycznej pomocy będą wprost nieocenione!