Co warto wiedzieć o leku sepumisan?

Kategorie zdrowie
espumisan dawkowanie

Espumisan 100 jest lekiem na wzdęcia oraz gazy, który powinien być podawany w przypadku leczenia objawowych zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w produkt można obecnie się zaopatrzyć bez recepty.

Espumisan dla niemowląt – wskazania

Warto wiedzieć, że najbardziej istotnym wskazaniem do przyjmowania omawianego leku są nagromadzone gazy w jelitach, a także wzdęty brzuch. Należy mieć świadomość, że preparat rekomendowany jest także przed różnego rodzaju badaniami radiologicznymi.

espumisan dawkowanie

Przeciwwskazania

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przeciwwskazaniem do stosowanie espumisanu jest uczulenie na substancje znajdujące się w jego składzie. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie pić napojów gazowanych w trakcie przyjmowania leku. Z kolei paniom w ciąży i karmiącym piersią zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem.

Espumisan dawkowanie

Warto wiedzieć, że dokładne dawkowanie leku opisane jest w załączonej ulotce. Dzieciom w wieku szkolnym, a także dorosłym zalecane jest przyjmowanie dwóch kapsułek preparatu co 3-4 godziny. Z kolei osobom przygotowywanym do różnego rodzaju badań diagnostycznym rekomenduje się stosować maksymalnie dwie kapsułki leku trzy razy w ciągu dnia poprzedzającego wspomniane badanie.

Co jeszcze warto wiedzieć o espumisanie?

Jak zostało już wspomniane wcześniej jest to lek przeznaczony na wzdęcia. Jak wiadomo jest to bardzo powszechna dolegliwość. Godny uwagi jest fakt, że wzdęcia będą powstawały w trakcie procesu trawienia czy połykania powietrza.