Czym charakteryzują się profesjonalne dygestoria laboratoryjne?

Kategorie Laboratoria

Na rynku jest bardzo wielu rzetelnych producentów, którzy oferują wysokiej jakości dygestoria laboratoryjne. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakimi elementami wyróżniają się najlepsze wyciągi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać sprzęt do pracowni laboratoryjnej.

Jakie wyposażenie?

Profesjonalne dygestoria laboratoryjne mogą być wyposażone w bardzo bogate wyposażenie wewnętrzne i zewnętrzne. Standardowymi elementami jest przede wszystkim regulowana przednia szyba oraz porządne oświetlenie. Dzięki regulowanej szybie bez problemu można operować dłońmi ochraniając jednocześnie twarz. Dzięki niezawodnemu oświetleniu można z kolei zwiększyć precyzję wykonywania poszczególnych prac. Nowoczesne dygestoria laboratoryjne bardzo często wyposażone są w instalacje wodne, gazowe i kanalizacyjne. Nie można zapominać również o sprawnej wentylacji, która w przypadku tych urządzeń odgrywa bardzo ważną rolę. Najwyższej klasy urządzenia posiadają funkcjonalne panele sterujące na których znajdują się niezbędne włączniki i zawory wody oraz gazu. Przydać mogą się także gniazdka zasilające oraz dodatkowa szafka do przechowywania substancji chemicznych. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że szafki również posiadają specjalne systemy wentylacji i co najważniejsze są odpowiednio zabezpieczone przed różnymi czynnikami chemicznymi. Na samym końcu warto wspomnieć o czujnikach kontroli przepływu powierza oraz czujnikach przeciwpożarowych.

Z jakich materiałów produkuje się wyciągi laboratoryjne?

Jeszcze kilka lat temu dygestoria laboratoryjne produkowane były z wykorzystaniem wysokiej jakości drewna. W dzisiejszych czasach producenci korzystają z wielu innych materiałów, dzięki czemu są w stanie zaproponować swoim klientom zdecydowanie bardziej bezpieczne i wytrzymałe urządzenia. Nowoczesne dygestoria laboratoryjne bardzo często pokryte są blachą stalową, która dodatkowo pomalowana jest specjalną farbą chemoodporną. Dużym zainteresowaniem cieszą się także płyty laminowane, które zabezpieczone są materiałem chemoodpornym. Jeżeli chodzi o wewnętrzne blaty dygestorium laboratoryjnego, to wykonane są one głównie z ceramiki łączonej albo monolitycznej.