Zinalfat – po wypadku, przy alergii, dla wrażliwej skóry

Kategorie zdrowie

Istnieją produkty, które warto posiadać ze względu na szeroki zakres zastosowań. W chemii domowej można wskazać sodę oczyszczoną, w kuchni – rozmaite przyprawy czy oleje. Wśród kosmetyków na takie miano z pewnością zasłużył sobie Zinalfat. Jak działa?

Szerokie działanie regenerująco – kojące

Spektrum działania tego produktu jest naprawdę szerokie. Może być używany na przykład po wypadkach na otarcia w celu przyspieszenia ich regeneracji i odbudowy, a także gdy doskwiera reakcja alergiczna na skórze.

Mnogość zastosowań sprawia, że nie istnieje ryzyko, iż krem się zmarnuje. Dzięki temu, że mogą go stosować dorośli i dzieci – możliwe jest wykorzystanie go na przykład na otarcia u maluchów, które zdarzają się nader często, szczególnie ruchliwym kilkulatkom.

Preparat dla każdego

Jako że produkt może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i dzieci powyżej 6 miesiąca życia – jest on niezwykle uniwersalny. Skutecznie koi i łagodzi naskórek i może być stosowany nawet w przypadku takich sytuacji jak podpieluszkowe zapalenie skóry czy odparzenia u niemowląt.

Jest on również wydajny. Preparatów z cynkiem (a to jedna z substancji w składzie Zinafaltu) nie należy nadużywać, dlatego też zaleca się stosowanie dość cienkiej warstwy kremu w przypadku rozmaitych skaleczeń lub innych uszkodzeń naskórka. Dzięki działaniu antybakteryjnemu, krem może również pomóc uniknąć ewentualnego leczenia antybiotykami w przypadku nadkażenia rany o rozmaitym pochodzeniu. Przyspieszone gojenie rany również ma duże znaczenie, gdyż pozwala uniknąć blizn.