Dermatolog Białystok – jak wygląda wizyta u lekarza dermatologa?

Kategorie Zabiegi medyczne

Trądzik pospolity, np. zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy, guzkowo-cystowy, przebarwienia, rumień, a nawet poważniejsze problemy, w tym czerniak – z tymi problemami pomóc może nam lekarz dermatolog, specjalista od skóry.

Warto się do niego wybrać, jeśli mamy jakiś skórny problem, nie wiemy, jak sobie poradzić bądź potrzebujemy pomocy w doborze kosmetyków. Jak wygląda wizyta u lekarza dermatologa?

Dermatolog Białystok – pierwszy wywiad


Na początku wizyty lekarz dermatolog spyta nas o przyjmowane leki, alergie, ewentualne choroby przewlekłe i to, z czym do niego przychodzimy. Nie należy się obawiać, gdy lekarz zada intymne pytanie (np. planowana ciąża) – to diagnoza, a dermatolog chce nam pomóc!

Badanie naszej skóry


Po tym, jak lekarz dowie się, co jest naszym problemem, czego potrzebujemy i jaka jest kondycja naszego zdrowia, przejdzie do badania. Dermatolog musi naszą skórę bardzo dokładnie obejrzeć. Nie powinno jej więc nic zasłaniać. Jeśli przychodzimy ze zmianą skórną np. na nodze, trzeba będzie zdjąć spodnie, by umożliwić dermatologowi pracę. Jeśli przychodzimy z trądzikiem, najlepiej być bez makijażu bądź, jeśli mamy makijaż, trzeba będzie go zmyć. Lekarz nie oceni stanu naszej skóry, jeśli jest ona zasłonięta! Nie należy się obawiać – to specjalista, na pewno nie będą go bawić nasze skórne problemy.

Dobrym wyborem w Białymstoku, w kwestii specjalisty dermatologi jest placówka medyczna Medrex.

Recepta wydana przez dermatologa Białystok, dalsze leczenie


W zależności od diagnozy lekarz powie nam, co mamy robić dalej, być może przypisze leki bądź zaleci kontrolną wizytę za kilka tygodni czy miesięcy.