Domowe ćwiczenia na oczyszczanie jelit

Kategorie zdrowie
oczyszczanie jelit

Gdy dochodzi do zaburzeń perystaltyki jelit i najdłuższy odcinek układu trawiennego zblokowany jest przez zbite treści pokarmowe, należy czym prędzej podjąć odpowiednie środki. Wskazane jest picie dużej ilości wody, włączenie do codziennego jadłospisu składników bogatych w błonnik oraz przyjmowanie medykamentów dostępnych w aptece.

Eksperci pytani o to, jak oczyścić jelita ze złogów wskazują również na pozytywne aspekty stosowania określonych ćwiczeń fizycznych. Które z nich mogą pomóc?

Czynna medytacja

Badania wykazują, że ćwiczenia oddechowe przeplatane prostymi sekwencjami ruchowymi dobrze wpływają na pracę jelit.

Pozycją wyjściową jest siad skrzyżny lub na krześle. Tułów wyciągnięty ku górze. Ćwiczenia należy rozpocząć kilkoma głębokimi oddechami (wdech nosem, wydech ustami).

Następnie dłonie wędrują na barki. Wraz ze wciągnięciem powietrza łokcie unosi się w kierunku uszu. Na wydechu rozciąga się je do boku. Takie oczyszczone jelita lepiej pracuj.

Należy skupić się na pracy mięśni międzyżebrowych i przepony.

Ćwiczenie w leżeniu na plecach

Jak oczyścić jelita ze złogów leżąc na plecach? To bardzo proste. Wystarczy mata i krzesło. Łydki i stopy oparte na krześle. Pod odcinek lędźwiowy dobrze podłożyć jest miękką piłkę, wałek lub zwinięty ręcznik. Oczywiście nie można zapomnieć o głębokim oddychaniu.

W tej pozycji układ nerwowy i pokarmowy ulegają odprężeniu. Napięcia w przeponie znikają, poprawia się praca jelit. Taka relaksacja powinna trwać przynajmniej 5 minut.

Po każdym ćwiczeniu zaleca się wypicie szklanki przegotowanej wody.