Jak działa myjka ultradźwiękowa?

Kategorie Laboratoria

Profesjonalna myjka ultradźwiękowa z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, ale pomimo tego w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, jak działa ten sprzęt. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na to i wiele innych pytań.

Co warto wiedzieć?

Oryginalna myjka ultradźwiękowa przeważnie wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, a dokładniej mówiąc ze stali nierdzewnej. Większość modeli ma kosz wykonany z drutu nierdzewnego i kwasoodpornego, dzięki czemu myjka poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami w bardzo niekorzystnych warunkach. Aby myjka ultradźwiękowa spełniła swoje zadania, wlewa się do niej specjalny preparat dezynfekujący. Przedmioty do czyszczenia umieszcza się oczywiście we wspomnianym koszu.

Jak przebiega czyszczenie?

Aby odkładnie wyczyścić wybrane przedmioty należy oczywiście zanurzyć je całkowicie w specjalnym preparacie. Mechanizm czyszczenia odbywa się przy udziale dość delikatnych, ale jednocześnie bardzo skutecznych fal ultradźwiękowych. W przygotowanym roztworze myjącym wytwarzanych jest bardzo wiele fal ciśnieniowych, a poszczególne pęcherzyki powietrza są w stanie oderwać nawet bardzo mocno przylegające zanieczyszczenia. Wyczyszczone przedmioty warto zapakować do autoklawy, dzięki czemu będą mogły one wyjałowieć. Ultradźwięki są najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wszystkich drobnoustrojów i bakterii.