Jak obniżyć poziom cukru

Kategorie Zdrowa kuchnia
produkty obniżające cukier

Leczenie cukrzycy polega na obniżeniu poziomu cukru we krwi. Można to zrobić na kilka sposobów.

Dieta cukrzycowa, to podstawa w leczeniu cukrzycy. Osoby, które mają niewielki wzrost cukru ponad normę, mogą uniknąć przyjmowania leków, jeśli zastosują się do wskazanych przez lekarza diabetologa zasad.

produkty obniżające cukier

Żywienie w cukrzycy polega na spożywaniu małych porcji co 2-3 godziny. Posiłki powinny zawierać produkty dla diabetyków, gdyż takie produkty przyczyniają się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Sklepy z artykułami spożywczymi dla diabetyków

W takich sklepach osoby z cukrzycą mogą zakupić przeróżne rodzaje słodyczy, które nie zawierają cukru. W takich słodkich przekąskach, cukier został zastąpiony przez słodziki naturalne, czyli ksylitol i erytrytol. Szukaj ofert w aptece Familia.

Słodkie produkty dla cukrzyków, które można kupić w specjalnym sklepie lub w aptece, to ciastka, batony i czekolady. Nie oznacza to, że nie są one kaloryczne. Posiadają niewiele mniej kalorii, ale mają niski indeks glikemiczny.

Co powinna jeść osoba chora na cukrzycę

Ludzie z tą chorobą powinni poszukiwać produktów spożywczych z niskim indeksem glikemicznym. Spożywanie ich powoduje, że poziom glukozy we krwi wzrasta powoli.

Produkty obniżające cukier we krwi to znane wszystkim warzywa, czyli pomidory, sałata, ogórki świeże, cukinia, szpinak, kalafior a także kapusta kiszona.

W diecie cukrzyka powinny znaleźć się chude wędliny, chude mięso oraz ryby, takie jak dorsz czy pstrąg.

Dieta powinna zawierać też produkty pełnoziarniste, takie jak chleb razowy i żytni.