Gdzie znajduje się olej CBG?

Kategorie Suplementy diety
olej cbg

CBG to jeden z mniej znanych kannabigeroli. Występuje on w przemysłowej odmianie konopi. Bezpośrednio znajduje się tam w postaci kwasu kannabigerolowego CBGA. Następnie w wyniku ekspozycji i wysokich temperatur oraz promieni UV kwas zmienia się na formę obojętną CBG. W przypadku odmian medycznych konopi CBGA przekształcany jest do zupełnie innych kannabinoidów i dlatego powstają bardzo małe ilości CBG albo wcale nie są one brane pod uwagę. Istnieją przemysłowe konopie, w których jest bardzo dużo kwasu CBGA i wtedy w wyniku palenia uzyskuje kannabigerol CBG.

CBG – Odzyskuje się go mało ale jest bardzo potrzebny

Substancja została doceniona dopiero niedawno. Jednak liczne badania, które wciąż są nad nią przeprowadzane dowiodły, że sprawdza się w wielu dolegliwościach chorobowych. Występuje jako olej CBG (kupisz na hempking.eu), pastylki oraz maści na choroby skórne.
Jej zastosowanie jest przeciwgrzybicze, przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybakteryjne.

W czym może pomóc olej CBG?

CBG pomaga w walce z chorobą oczu, jaką jest jaskra. Liczne naukowe badania dowiodły, że CBG zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Sprawdzono to poprzez przeprowadzenie licznych badań u zwierząt. W dobie, kiedy utrata wzroku może stać się bardzo poważną chorobą i to u coraz większej liczby osób ten rodzaj kannabigerolu jest poważnie brany pod uwagę, jako lek zapobiegający jaskrze.
W innych przypadkach naukowo dowiedziono, że idealnie radzi sobie z depresją i padaczką. Dodatkowo zażywany olej CBG może wspomóc walkę z chorobami:

  • nowotworowymi,
  • układu trawiennego,
  • układu krążenia krwi,
  • skórnym,
  • przeciwdziałać napadom lęku.

Bardzo ważną i istotną sprawą jest fakt, że spożywanie tego kannabigerolu nie ma działania odurzającego ani psychoaktywnego.