Jak wybrać dobry produkt przeciw infekcjom intymnym?

Kategorie zdrowie

W szerokiej ofercie sprzedaży aptecznej i drogeryjnej dostępne są liczne produkty, których działanie ma na celu ograniczanie rozwoju i profilaktykę infekcji intymnych. Warto się zatem zastanowić nad tym, na co należy zatem zwracać uwagę wybierając tego typu specyfik.

Czym cechuje się dobry produkt na infekcje intymne?


Podczas wyboru produktu na infekcje intymne należy zwracać uwagę na jego kilka istotnych cech. Powinien on mieć zatem odpowiedni skład, który nie tylko ograniczy nieprzyjemne dolegliwości, ale również skutecznie zwalczy ich przyczynę. Godne polecenia produkty zawierają zatem między innymi: kwas mlekowy, kolagen oraz ekstrakt ze skrzypu polnego. Takie unikalne połączenie składników znajduje się choćby w globulce Infectvagin, która charakteryzuje się szerokim spektrum działania. Poza tym, dobre produkty powinny mieć formę delikatnych, miękkich żelowych globulek, co zdecydowanie ułatwia ich odpowiednią aplikację.

W jakich sytuacjach należy stosować tego typu produkty?


Globulki dopochwowe, takie jak Infectvagin powinny być stosowane w przypadku infekcji bakteryjnej lub grzybiczej. Poza tym, tego typu produkty są zalecane w przypadku występowania nadżerki szyjki macicy czy w czasie rekonwalescencji po przebytym zabiegu ginekologicznym. Tego typu globulki polecane są również podczas dyskomfortu związanego z nieprawidłowymi nawykami higienicznymi lub zaniedbaniami higienicznymi na przykład podczas podróży. Ograniczają one nieprzyjemne dolegliwości i w krótkim czasie przywracają komfort stref intymnych. https://www.aptekagalen.pl/infectvagin-10-globulek-dopochwowych