Jakie leki brać na przeziębienie?

Kategorie zdrowie

Często niestety zaczynamy mieć katar lub pojawia się u nas ból gardła. W takim momencie powinniśmy zastanowić się jakie wziąć leki na przeziębienie, aby zahamowały one rozwój wirusa. Nie chcemy przecież przechodzić w późniejszym okresie grypy, a dość łatwo pomylić objawy przeziębienia z objawami grypy, ponieważ te wirusy dość podobnie działają na nasz organizm i mamy przy nich podobne dolegliwości. Zatrzymanie choroby we wczesnym stadium może pozwolić uniknąć przykrych konsekwencji przechodzenia choroby.

Jakie leki na przeziębienie brać, aby je zatrzymać?

Dobranie odpowiedniego leku na przeziębienie nie jest łatwe, bo możemy mieć często różne objawy tego stanu chorobowego. Dużo osób poleca brać APAP przeziębienie, który złagodzi skutki przeziębienia, ale też pozwoli nam się rozgrzać. Kiedy mamy bóle głowy to dobrym lekiem na przeziębienie jest wzięcie APAPU, który zmniejszy ból głowy, ale też pozwoli nam lepiej funkcjonować w czasie przeziębienia. Kiedy pojawi się gorączka to trzeba wziąć lek przeciwgorączkowy. Tutaj jest kilka firm, które oferują takie leki. Najpopularniejszymi lekami na gorączkę są paracetamol, aspiryn też niektórzy biorą APAP, który też ma działanie przeciwgorączkowe. Zawsze musimy dobierać brane tabletki na przeziębienie pod objawy, aby je zatrzymywać.

Jakie leki na grypę wziąć, aby się jej pozbyć?

Kiedy bierzemy leki na grypę to musimy ich dawki konsultować z lekarzem, bo są to silniejsze środki, które mogą źle wpływać na niektóre narządy znajdujące się w naszym organizmie. W przypadku, kiedy grypa będzie dość ostro u nas przebiegała to leki na grypę, które mogą się okazać skuteczne to antybiotyki. Jednak one bardzo osłabiają organizm, ale zabijają wirusa grypy, dlatego w niektórych przypadkach są one stosowane. Można stosować na początku grypy leki bez recepty, które mogą być w postaci tabletek, syropów, czy kropli. Kiedy mamy problemy z gardłem to trzeba mieć w domowej apteczce lekki wykrztuśne na kaszel oraz trzeba mieć w domowej apteczce leki na zmniejszenie gorączki w razie pojawienia się jej.