Jakie tabletki na gardło pomogą na ból?

Kategorie zdrowie
tabletki na ból gardła

Ból gardła to często pierwsza oznaka choroby wirusowej czy bakteryjnej. Taki ból bywa niezwykle nieprzyjemny, uniemożliwia normalne funkcjonowanie, mówienie, czy nawet przełykanie pokarmu, czy śliny. Często organizm nie jest w stanie poradzić sobie z nim sam, przydaje się pomóc. Żeby zadziałać skutecznie, potrzebny jest miejscowo działający środek, który od razu trafi do miejsca takiego bólu, najlepsze są tabletki na gardło do ssania.

Co powinno się znaleźć w takiej tabletce na gardło?

tabletki na ból gardła

 Nie bez przyczyny w lekach czy suplementach używa się ekstraktów roślinnych, ziołowych, owocowych działają one szybko, nie wywołując żadnych podrażnień, czy innych skutków ubocznych. Tabletki na ból gardła mogą mieć różny skład, można zauważyć w nich jednak stałe składniki, na przykład:

  • tymianek,
  • podbiał,
  • porost islandzki, 
  • czarną porzeczkę, 
  • miód,
  • kwiat lipy.

Składniki te są cenne głównie przez dużą zawartość witamin C, ale także A czy cynku, wszystko to pozytywnie jest w stanie wpłynąć na organizm, szczególnie taki, który walczy z infekcją górnych dróg oddechowych.

Dlaczego warto postawić na dobry środek na ból gardła?

 To, że boli gardło, jest pierwszym sygnałem, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Gardło jest ważnym odcinkiem górnych dróg oddechowych, uniemożliwiającym przedostanie się zarazków do oskrzeli, czy płuc. Pastylki na gardło wybrane prawidłowo pozwolą na zatrzymanie infekcji, przywrócenie gardłu odpowiedniego nawilżenia, bez konieczności sięgnięcia po bardziej drastyczne środki, jak na przykład antybiotyki.