Jakie tabletki na potencję wybrać?

Kategorie zdrowie

Problemy z potencją dotykają już nie tylko seniorów, ale również mężczyzn w sile wieku. Są związane ze stylem życia, dietą czy niskim poziomem aktywności fizycznej, dlatego można sobie z nimi stosunkowo łatwo poradzić. Panowie mogą również sięgać po tabletki na potencję, które pomagają zwalczyć wstydliwy problem i zwiększają sprawność seksualną.

Tabletki na potencję z sildenafilem

Najsilniejsze tabletki na potencję dostępne bez recepty zawierają sildenafil. Jest to ta sama substancja czynna, którą można znaleźć w Viagrze, jednak w lekach bez recepty na ogół dostępne jest najniższe dawkowanie. Warto stosować się do zaleceń producenta, by nie przekroczyć maksymalnej dawki i nie narazić się na działania niepożądane. Sildenafil wspomaga naturalny mechanizm osiągania i utrzymania wzwodu – działa w około 30-60 minut od zażycia tabletki, jednak nie powoduje ciągłego wzwodu – erekcję można osiągnąć, kiedy pojawi się bodziec seksualny.

Ziołowe preparaty na potencję

Ziołowe preparaty na potencję wykazują słabsze działanie niż środki z sildenafilem, a ich skuteczność wynika z dłuższego czasu stosowania. Preparaty ziołowe na potencję zawierają żeń – szeń, korzeń maca, wyciąg z buzdyganka naziemnego czy jagody jałowca kalifornijskiego. Ich działanie opiera się na zwiększeniu wydolności organizmu, poprawie krążenia krwi i ukrwienia prącia, a także zwiększenie libido. Dobrym pomysłem jest ich połączenie ze zmianą diety czy zwiększeniem poziomu aktywności fizycznej – wówczas można szybciej zauważyć pożądane efekty.