Jakie właściwości lecznicze posiada dziurawiec zwyczajny?

Kategorie zdrowie
dziurawiec

Wiedza o dobroczynnym wpływie ziół na ludzkie zdrowie i ciało jest coraz powszechniejsza. Nie znaczy to jednak, że powinno się siedzieć bezczynnie i zażywać tylko te zioła, które się już zna, ponieważ na osobiste odkrycia czeka jeszcze ich ogromna ilość, które swoim działaniem potrafią zaskoczyć niejednego fana ziołolecznictwa.

Dziurawiec zwyczajny właściwości lecznicze

Jednym z takich niepozornych ziół jest dziurawiec zwyczajny, który jest powszechnie występującym zielem, znanym już od czasów późnej starożytności.Właściwości lecznicze dziurawca zwyczajnego to przede wszystkim łagodzenie lekkich migren, pomaganie w problemach z bezsennością, a także wspomaganie trawienia. Wszystko to realizowane jest dzięki niezwykłe bogatemu składowi dziurawca zwyczajnego, który obfituje w takie składniki jak:
– witaminy A i C
– hiperozyd
– pseudohypericynę
– flawonoidy
– bakteriobójcze garbniki
Jest to unikalna kompozycja składników, które charakteryzują się takim właśnie wpływami na ludzkie ciało. Jednak to nie wszystko, ponieważ dziurawiec zwyczajny potrafi coś bardzo nietypowego.

Ziołami na depresje

Jest to jedno z niewielu ziół, które posiadają udowodnione pozytywne działanie pomocne w leczeniu stanów depresyjnych.Oczywiście dziurawiec (zobacz) pomaga jedynie w lekki problemach z depresją, gdy jest ona jeszcze na początkowym i łagodnym etapie. Przy stanie zaawansowanym lepiej jest skorzystać z porady specjalisty, a nie próbować leczyć się samodzielnie.