Kiedy warto sięgnąć po plastry chłodzące? Sprawdź!

Kategorie zdrowie
plastry chłodzące żelowe

Są wygodne w użyciu i często stanowią niezbędny element wyposażenia każdej domowej apteczki – plastry chłodzące cieszą się niesłabnącą popularnością. W jaki sposób działają i kiedy szczególnie warto skorzystać z ich dobroczynnych właściwości? Oto kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę!

Plaster chłodzący – na stłuczenia i nie tylko

Produkty wykorzystujące leczenie zimnem, takie jak plastry chłodzące, zwykle stanowią wsparcie w łagodzeniu dolegliwości powstałych w wyniku urazów i stłuczeń. To jednak nie jedyne sytuacje, w których produkty z tej grupy mogą okazać się pomocne szczególnie jeśli chodzi o chłodzące plastry żelowe. Warto wykorzystać je również przy takich problemach jak np.:

  • obrzęki i siniaki,
  • nadwyrężenia mięśni,
  • stany zapalne i bóle stawowo-mięśniowe,
  • migreny,
  • skurcze mięśni.

Plastry chłodzące stosowane wspomagająco na skórę, mogą okazać się skutecznym sposobem łagodzenia nieprzyjemnych objawów, działając wieloaspektowo. Unikalna formuła koi ból, zmniejsza obrzęk i wspiera przywrócenie komfortu, np. po przebytej kontuzji, urazie lub w innych sytuacjach, w których wskazane jest działanie miejscowe i wykorzystanie opatrunku chłodzącego.

plaster żelowy chłodzący

Jak działają chłodzące plastry żelowe?

Wiele plastrów chłodzących bazuje na unikalnych właściwościach mentolu, który, w kontakcie ze skórą daje efekt ukojenia i ochłodzenia tkanek, minimalizując tym samym towarzyszący urazom obrzęk czy ból. Chłodzące plastry żelowe to produkty, których formuła o konsystencji hydrożelu zapewnia równomierne działanie i wspiera uzyskanie pożądanych efektów użytkowania. Nie wpływa także negatywnie na kondycję skóry, pozwalając jej oddychać.

Plaster chłodzący przeznaczony został do użytku zewnętrznego. Sposób użycia tego rodzaju plastrów jest niezwykle prosty – w większości z nich wystarczy usunąć folię zabezpieczającą i umieścić produkt w wybranym miejscu na powierzchni skóry. Po zakończeniu użytkowania plaster chłodzący należy usunąć z powierzchni skóry – podczas stosowania formuły wykorzystującej działanie hydrożelu jest to o wiele wygodniejsze niż w przypadku materiałowych opatrunków.

Plastry chłodzące warto potraktować jako niezbędnik domowej apteczki – będą doskonałym wsparciem w razie nagłych wypadków, takich jak stłuczenia, zwichnięcia czy urazy. Ich potencjał docenią również osoby, które zmagają się z przewlekłymi, powracającymi problemami zdrowotnymi – np. migrenami czy dolegliwościami bólowymi ze strony układu stawowo-mięśniowego. Po plaster chłodzący sięgnąć mogą i zawodowi sportowcy oraz osoby ceniące aktywność fizyczną na co dzień – z uwagi na swoje wszechstronne zastosowanie, taki produkt będzie służył swoim działaniem zarówno w momencie kontuzji, jak i podczas rekonwalescencji, wspierając tym samym szybszy powrót do zdrowia.