Które uzdrowiska w Beskidach są często wybierane?

Kategorie Uzdrowiska

Z założenia uzdrowisko to miejscowość, która dzięki bliskiemu sąsiedztwu leczniczych wód mineralnych, może pozytywnie wpływać na zdrowie przebywających tam osób. Popularność uzdrowisk wzrosła więc wraz z ogólną, rosnącą świadomością na temat zdrowia. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie wakacji w jednym z uzdrowisk, aby w naturalny sposób złagodzić objawy chorób górnych dróg oddechowych lub poradzić sobie z niestrawnościami wynikającymi z chorób przewodu pokarmowego. Uzdrowiska to też idealne miejsce do podjęcia rehabilitacji pod okiem wykwalifikowanych rehabilitantów. Powrót do pełnej sprawności oraz motywację do ćwiczeń, z całą pewnością ułatwia sąsiedztwo zielonych terenów, idealnych do pieszych lub rowerowych wycieczek.

Najpopularniejsze uzdrowiska w Beskidach

Wśród najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych, położonych w Beskidzie, które w każdym sezonie odwiedzają tysiące turystów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, z całą pewnością wskazać należy Krynicę Zdrój.

Krynica jest nazywana prawdziwą perłą wśród uzdrowisk, ponieważ znajduje się w malowniczym położeniu, otoczona trzema zalesionymi wzgórzami.
To właśnie tutaj znajduje się jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w okolicy, czyli Uzdrowisko Krynica-Żegiestów SA, gdzie produkowana jest także znana woda mineralna.
Krynica jest świetną bazą wypadową do długich wycieczek, a zimą miejscem idealnym do uprawiania sportów zimowych.

Nie sposób byłoby nie wspomnieć także o Szczawnicy, która znajduje się nieopodal granicy ze Słowacją. To właśnie tam, w Szczawnicy, rozpoczyna się droga pienińska, która biegnie wzdłuż Dunajca i jest znanym i chętnie wybieranym szlakiem, zarówno dla pieszych, jak i dla rowerzystów.

Spacery licznymi ścieżkami zdrowia, z całą pewnością będą doskonałym treningiem dla osób borykających się z drobnymi urazami narządów ruchu.

Więcej na temat uzdrowisk w Beskidach znajdziesz w tym artykule.