Gurmar na odchudzanie

Kategorie Zdrowa kuchnia

Gurmar to roślina, która jest znana od wieków. Dużą popularnością cieszy się szczególnie w Japonii, Wietnamie oraz Australii. Posiada właściwości przeciwcukrzycowe, dlatego wiele osób stosuje liście gurmaru, jako wsparcie w leczeniu cukrzycy typu A oraz B.

Ze względu na to, że roślina znieczula kubki smakowe, po jej spożyciu odczuwa się mniejszy apetyt na słodkości. To, dlatego bardzo chętnie sięgają po nią osoby, które są na diecie, chcą zgubić kilka kilogramów, ale nie potrafią poskromić swojego łakomstwa na słodkie przekąski. Gurmar można spożywać w formie tabletek albo herbatek ziołowych. Chociaż żadne badania nie wykazały negatywnego wpływu rośliny na zdrowie, warto mieć umiar w jej spożywaniu.

Roślina ma właściwości przeciwzapalne, moczopędne, działa przeciwpasożytniczo, bardzo często stosowana jest jako suplement diety. Nie zaleca się jednak jej spożywania kobieto w ciąży oraz matkom karmiącym, ostrożność jest wskazania, niezależnie od tego, jakie zioła przyjmujemy.

Gurmar może być doskonałym wsparcie podczas procesu odchudzania, jednak oprócz tego warto regularnie ćwiczyć oraz stosować odpowiednią dietę. Pamiętajmy, że gubienie zbędnych kilogramów nie jest prostym zadaniem i wymaga czasu. Trzeba być wytrwałym i bardzo zdyscyplinowanym, aby móc osiągnąć zamierzony efekt. Tak czy inaczej, najważniejsza jest odpowiednia, zbilansowana dieta. Herbatki z gurmaru (https://planteon.pl/zielarnia/ziola-na-odchudzanie/gurmar) mogą pomóc w opanowaniu apetytu na słodycze, także jeśli mamy duży problem z podjadaniem między posiłkami, warto spróbować wdrożyć gurmar do swojej diety.