Lek na kaca – jaki wybrać?

Kategorie Suplementy diety
lek na kaca 2kc

Przez lata z kacem, czyli przykrymi skutkami mocno zakrapianej imprezy, radzono sobie przy pomocy domowych sposobów. Woda z cytryną i cukrem, owocowe soki czy nawet kieliszek wódki z pieprzem istotnie mogą wspomóc regenerację organizmu po całonocnej zabawie, warto jednak postawić na nieco bardziej zaawansowane i zdecydowanie skuteczniejsze rozwiązania, takie jak powszechnie dostępne w sklepach i aptekach tabletki na kaca. Oto co warto o nich wiedzieć.

Czym jest kac?

Kac stanowi subiektywne, lecz zawsze negatywne, odczucie związane z wypiciem nadmiernej ilości alkoholu. W zależności od wieku, masy ciała oraz mocy spożytego trunku, pojawia się od kilku do kilkunastu godzin po zakończeniu zakrapianej imprezy, a czas jego trwania zwykle nie wykracza poza 6 – 8 godzin. Najczęściej daje on nieprzyjemne objawy takie jak ból i zawroty głowy, nadmierne pocenie, nudności, silne pragnienie, związane z odwodnieniem organizmu oraz brak apetytu. Nie istnieje jednoznaczna teoria tłumacząca powstawanie kaca, jednak najczęściej przyjmuje się, że jest on związany z zatruciem organizmu aldehydem octowym, czyli produktem ubocznym trawienia alkoholu lub z działaniem moczopędnym napojów wysokoprocentowych, co skutkuje z kolei nadmiernym wypłukiwaniem wody i elektrolitów w niej rozpuszczonych.

Lek na kaca – jaki wybrać?

Osoby zmagające się ze skutkami wypicia zbyt dużej ilości alkoholu, jako lekarstwo na kaca często wybierają powszechnie dostępny paracetamol lub ibuprofen, oczekując tym samym złagodzenia bólu głowy oraz nudności czy bólu brzucha. Jest to błąd, bowiem niesteroidowe leki przeciwzapalne dostępne w sklepach bez recepty mogą wchodzić w interakcję z wciąż obecnym we krwi alkoholem, a ponadto dodatkowo obciążają wątrobę czy podrażniają żołądek. Decydując się na lek na kaca, znacznie lepiej jest zdecydować się na produkty, które wspomogą regenerację, zwiększą poziom cukru we krwi oraz dostarczą witaminy i minerały.

2 KC lek na kaca
Kliknij w zdjęcie i przejdź do oferty na a-manada.pl

Tabletki na kaca – składniki

Odpowiednio skomponowane tabletki na kaca najczęściej zawierają w swoim składzie:

– witaminę C, która wspomaga działanie układu nerwowego, wzmacnia odporność oraz niweluje uczucie senności i osłabienia,

– wyciąg z opuncji figowej, która łagodzi zawroty i ból głowy oraz ogranicza nudności,

– glukozę, która podnosi poziom cukru we krwi, przywracając go tym samym do prawidłowego poziomu, gwarantującego właściwe przeprowadzanie procesów metabolicznych,

– chlorek potasu oraz inne elektrolity, które przywracają równowagę kwasowo – zasadową, poprawiają nawodnienie oraz uzupełniają organizm w niezbędne witaminy i minerały.