Leki przeciwgorączkowe – jak wybrać te najskuteczniejsze?

Kategorie zdrowie
Leki przeciwgorączkowe- jak wybrać te najskuteczniejsze

Gorączka zwykle jest dla nas jednym z sygnałów, że nasz organizm rozpoczyna walkę z infekcją. Niemniej jednak gorączka – w szczególności wysoka – jest dla naszego organizmu wyjątkowym obciążeniem i może prowadzić do poważnych komplikacji. Konieczne jest więc zastosowanie odpowiednich leków przeciwgorączkowych, które pomogą się z nią uporać. Jednak co na zbicie gorączki będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem?

Co na zbicie gorączki?

Jeśli zastanawiamy się: co na zbicie gorączki, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że bez konsultacji z lekarzem rodzinnym, możemy korzystać jedynie z leków przeciwgorączkowych dostępnych bez recepty w aptece – link. Jakim działaniem powinny się te leki na gorączkę wykazywać? Otóż przede wszystkim:

  • leki przeciwgorączkowe powinny mieć działanie przeciwbólowe;
  • leki na gorączkę powinny mieć jednocześnie działanie przeciwzapalne;
  • leki przeciwgorączkowe powinny skutecznie obniżać temperaturę organizmu.

Leki na gorączkę dostępne w aptece zwykle cechują się dość dużą skutecznością, jeśli chodzi o możliwości zbijania temperatury, a stosowanie ich zgodnie z zaleceniami przynosi oczekiwane efekty.

lek przeciwgorączkowy

Jak stosować leki na gorączkę bez recepty?

Leki przeciwgorączkowe, które dostępne są bez recepty muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta, które zawarte są w ulotce. Okazuje się, że ich dawkowanie zależy przede wszystkim od wagi pacjenta. Niemniej jednak zaleca się przyjmowanie jednej dawki leku na gorączkę z uwzględnieniem co najmniej czterogodzinnych odstępów pomiędzy nimi.