Najbardziej istotne zalety mieszadła magnetycznego i mechanicznego

Kategorie Laboratoria

Warto mieć świadomość, że w laboratoriach wykorzystuje się specjalne mieszadła do przeprowadzania różnego rodzaju reakcji w środowisku ciekłym. Godny uwagi jest fakt, że można wymienić bardzo małą liczbę eksperymentów do przeprowadzenia których nie są potrzebne wspomniane mieszadła. Produkt umożliwia na to, by dana mieszanina była zdecydowanie bardziej równomierna. W ten sposób nie tylko badania będą przebiegały szybciej, ale również będą charakteryzowały się znacznie większą wydajnością. Można do tego celu wykorzystać mieszadło magnetyczne lub mechaniczne.

Czym dokładnie charakteryzuje się mieszadło magnetyczne oraz mieszadło mechaniczne

Mieszadło magnetyczne w najprostszym możliwym ujęciu jest metalową sztabką powleczoną teflonem. Ponadto obraca się w wyniku oddziaływania zmiennego pola magnetycznego. Jest ono z kolei generowane przez bazę, na której znajduje się naczynie reakcyjne wraz ze specjalnym mieszadełkiem.

Mieszadło mechaniczne jest natomiast elektronicznym urządzeniem, które może przypominać wiertarkę. Należy je zamontować na specjalnym statywie, Warto również wspomnieć, że wirnik z mieszadłem powinien być zanurzony w cieczy.

Jakie są atuty mieszadeł mechanicznych i magnetycznych?

Mieszadła magnetyczne cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością przede wszystkim dzięki wygodzie w użytkowaniu. Ponadto użytkownik ma możliwość umieszczania w reaktorze bardzo dużo sprzętu pomiarowego. Z kolei zdecydowanie najczęściej wymienianą zaletą mieszadła magnetycznego będzie prostota w działaniu. Możliwe jest również wygenerowanie stosunkowo dużej mocy mieszania.

Mieszadło magnetyczne znajdziesz na tej stronie