Po co maska na rower?

Kategorie Profilaktyka

Jazda rowerem to wyjątkowa forma rekreacji. Po pierwsze do jej uprawiania nie trzeba specjalistycznego sprzętu czy umiejętności – szczególnie na początkowym etapie. Jeździć na rowerze może każdy, bez względu na wiek i umiejętności. Wraz z rozwojem pasji, coraz częściej zwraca się uwagę na dodatkowe akcesoria do uprawiania tego sportu.

Po co maseczka na rowerze?

Każdy, kto w miarę regularnie jeździ na rowerze, szczególnie z dużymi prędkościami zderzył się twarzą z muchą lub innym owadem. To nieprzyjemne i wytrącające z równowagi. Maska na rower przeciwdziała negatywnym skutkom takiego zderzenia, jakimi może być spożycie insekta. Dodatkowo maska na rower pozwala na oczyszczenie powietrza w dni, gdy na zewnątrz jest smog i zanieczyszczenia. Pełni ona też pewną funkcję ochronną, szczególnie w razie wypadku i uderzenia twarzą o podłoże.

Inne akcesoria rowerowe

Już po kilku bardziej intensywnych przejażdżkach na rowerze, odkryje się jak wygodnym rozwiązaniem jest bidon na wodę, głębokie sakwy na bagażnik rowerowy. Wielu użytkowników ceni sobie uchwyty na telefon montowane na kierownicę, a nawet specjalistyczne liczniki połączone ze smartfonem. Wszystkie te akcesoria, dopasowane do kierującego, pozwalają cieszyć się w pełni uprawianym sportem.

Kupisz je w tym sklepie: https://dragonmask.pl/maski-antysmogowe-sport