Najczęstsze przyczyny przedwczesnego wytrysku

Kategorie Suplementy diety
Bravera Control

Problem przedwczesnego wytrysku dotyka wielu mężczyzn, w tym przede wszystkim tych, którzy dopiero rozpoczynają aktywność seksualną. U podłoża dolegliwości znajdują się różnorodne przyczyny, a ich odpowiednia diagnoza umożliwia skuteczne leczenie.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Choć z problemem przedwczesnego wytrysku dotyka co trzeciego aktywnego seksualnie mężczyznę, dolegliwość ta jeszcze do niedawna uznana była za wstydliwą. To postępowanie niewłaściwe, które prowadziło do narastania problemu oraz potęgowania frustracji. Należy podkreślić, że wśród przyczyn przedwczesnego wytrysku zazwyczaj bardzo trudno wskazać jeden czynnik wywołujący ten problem. Dlatego właśnie przyjmuje się, że jest on skutkiem zespołu poszczególnych czynników, wśród których wymienia się te o podłożu neurobiologicznym, somatycznym oraz psychogennym.

Czynniki neurobiologiczne

Czynniki te związane są z aktywnością neuroprzekaźników związanych z ośrodkowym układem nerwowym, w tym przede wszystkim serotoniny.

Czynniki somatyczne

Wśród czynników somatycznych, które przyczyniać mogą się do występowania przedwczesnego wytrysku wymienia się między innymi: zaburzenia erekcji, nadczynność tarczycy, zapalenie cewki moczowej, udar, przerost czy zapalenie prostaty.

Czynniki psychogenne

Bravera ControlTego typu czynniki mogą być związane z zarówno z pojawiającym się w życiu codziennym nadmiernym stresem, nerwicą czy depresją, jak i również z brakiem doświadczenia seksualnego czy trudnościami w relacjach z partnerką. Ponadto, traumatyczne doznania lub nieregularne współżycie mogą powodować problemy u mężczyzn, którzy wcześniej nie doświadczali tego typu dolegliwości, czyli tak zwanego wtórnego wytrysku przedwczesnego. W takim wypadku skutecznym sposobem leczenia jest stosowanie preparatów z lidokainą, która wykazuje działanie znieczulające. Substancja występuje między innymi w leku Bravera Control i kupisz go bez recepty nawet przez internet https://www.aptekagalen.pl/bravera-control-96mg-g-aerozol-na-skore-8ml. Zawarta w Bravera Contol lidokaina skutecznie wpływa na zmniejszenie wrażliwości prącia na bodźce dotykowe oraz eliminowanie problemu.