Najskuteczniejsze leki na grzybicę paznokci

Kategorie zdrowie

Wiele chorób dermatologicznych jest skutkiem różnych zakażeń grzybiczych, które dotykają osoby w każdym wieku. Szukasz sprawdzonych i skutecznych leków lub preparatów na grzybicę, dostępnych także bez recepty? Zastanawiasz się jakie leki na grzybicę paznokci będą najlepsze? Dowiedz się, które leki na grzybicę cieszą się największą popularnością i dostępnością.

Jak działają leki na grzybicę paznokci?

Grzybice paznokci, są najczęściej wywoływane najczęściej przez drobnoustroje zwane dermatofitami, a także przez grzyby drożdżopodobne i pleśniowe. Do ich zwalczania najczęściej stosowane są preparaty na grzybicę paznokci, które można kupić bez recepty, np. online pod tym adresem – https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-grzybice. Zmniejszają nie tylko przykry i uciążliwy stan zapalny, ale redukują także pieczenie skóry i świąd.

Środki na grzybicę paznokci mają w składzie substancje czynne, wykazujące działanie przeciwświądowe, przeciwzapalne oraz ściągające. W przypadku zajęcia przez grzybicę jednego lub dwóch paznokci należy poszukać pomocy u dermatologa. Najczęściej przepisywanymi lekiem jest maść z 1% bifonazolem oraz 40% mocznikiem, a także tabletki z itrakonazolem.

Najbardziej skuteczny i wygodny preparat na grzybicę paznokci

Leki przeciwgrzybiczne zawierają w swoim składzie najczęściej takie substancje jak m.in. terbinafina, mikonazol oraz klotrimazol. Jako najskuteczniejszy środek na grzybicę paznokci wymieniana jest także maść przeciwgrzybiczna cynkowa. Należy stosować ją systematycznie, najczęściej dwa razy na dobę.

Cynkową maść na grzybicę paznokci można stosować również w przypadku grzybicy błon śluzowych i skóry. Oczywiście tylko w przypadku mało nasilonej choroby o niedużym zasięgu objawów. Maść na grzybicę można zastosować przed zastosowaniem leku wypisanego na receptę.

Środek na grzybicę paznokci dobrze jest stosować, aż do momentu ustąpienia wszystkich objawów. Trwa to najczęściej kilka tygodni. Po ustąpieniu choroby i pomimo zauważalnej poprawy zdrowia, preparaty przeciwgrzybiczne należy jeszcze stosować przez okres minimum jednego tygodnia.