Kremy na opryszczkę – dlaczego są skuteczne?

Kategorie Uroda
maść na opryszczkę

Jednym z najbardziej zaraźliwych przypadłości jest opryszczka. Jest najczęściej zlokalizowana w okolicach jamy ustnej oraz warg. Po kilku dniach od zakażenia pojawiają się pierwsze objawy w postaci niewielkich pęcherzyków i wykwitów skórnych. W walce z tą chorobą pomocny jest krem na opryszczkę, różne preparaty i naturalne metody.  

Czym charakteryzuje się opryszczka? 

Opryszczka to schorzenie o podłożu wirusowym. Powodują ją cząstki zakaźne z rodziny Herpeswirusów, oznaczone także skrótem HSV. Podejrzewa się, że ich nosicielami są osoby należące nawet do 90% populacji. Jednocześnie objawy pojawiają się tylko u nielicznych. Głównym aktywatorem tej dolegliwości może być: 

  • Długotrwały stres,  
  • obniżenie odporności,  
  • przemęczenie.  

Opryszczkę pobudzają także liczne choroby o podłożu gorączkowym i zakaźnym. Pewną rolę w większej aktywności wirusa pełni też zbyt duże wyziębienie lub przegrzanie ciała. W leczeniu tego schorzenia stosuje się przede wszystkim kremy na opryszczkę, żele oraz maści. W medycynie ludowej spotyka się także naturalne metody, w tym olejek z melisy lub aloes. 

W jaki sposób można walczyć z opryszczką? 

Leczenie tej uciążliwej choroby nie jest łatwe. Często pojawiają się nawroty. W takich sytuacjach środki łagodzące objawy mogą być niewystarczające. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod, które mają różnorodne działanie: 

  • plastry – są stosowane miejscowo. Dzięki temu, że są prawie przezroczyste, nie psują tak bardzo estetyki twarzy. Zawierają hydrokoloid, który zwalcza wirusy, 
  • kremy na opryszczkę z aptekagalen.pl – mają działanie przeciwzapalne, zapobiegają pieczeniu, swędzeniu i zmniejszają zaczerwienienie, 
  • tabletki – przyspieszają proces gojenia się ran, zapobiegają nawrotom.