Nowoczesna technika w walce z bliznami

Kategorie Zabiegi medyczne
blizny na plecach

Blizny są efektem zranienia skóry. Powstają na skutek operacji, wypadku, czy nieumiejętnej walki z trądzikiem. Blizny mogą być nie tylko problemem estetycznym, ale również mogą wywoływać swędzenie, świąd czy przykurcze. Jeszcze do niedawna walka z bliznami była zabiegiem bolesnym, inwazyjnym i nie zawsze przynoszącym zadowalające rezultaty. Obecnie co raz częściej szukamy rozwiązania w nowoczesnych metodach laserowego usuwania blizn. Co to za metoda? Na czym polega?

Technika w walce z bliznami

Pytanie jak pozbyć się blizn zadaje sobie wiele osób. Często blizny nie są problemem medycznym, a emocjonalnym. Blizny pogarszają nasze samopoczucie. Obniżają poczucie wartości. Przeszkadzają i odbierają radość bycia zadowolonym z własnego wyglądu. Na szczęście technika idzie nam z pomocą – przy okazji warto przeczytać artykuł jak usunąć blizny tutaj. Obecnie wiele blizn usuwa się laserowo. Na czym to polega?

Laserowe usuwanie blizna polega na tworzeniu mikrouszkodzeń, które ułatwiają gojenie, likwidują zagłębienia i wyrównują koloryt skóry. Laser frakcyjny jest w stanie usunąć około 30 % tkanki tworzącej blizny. Dzięki temu w organizmie rozpoczyna się regeneracja włókien kolagenowych. Powstające włókna kolagenowe tworzą nowa, zdrową tkankę, która zastępuje bliznę.

Kto nie powinien korzystać z lasera frakcyjnego?

Zabieg laserowego usuwania blizna nie jest dla każdego. Na pewno kobiety w ciąży będą musiały zaczekać, do końca okresu karmienia, z podjęciem takiej decyzji. Osoby przyjmujące leki zakrzepowe, antybiotyki, czy sterydy również nie mogą podjąć się leczenia laserowego. Także choroby nowotworowe, atopowe zapalenie skóry, czy łuszczyca wykluczają ten zabieg.

Zabiegi wykonywane laserem nie lubią intensywnego słońca, dlatego terapię najlepiej rozpocząć, gdy lato już nas zostawi, a dni będą mniej słoneczne. Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa na działanie słońca, o czym trzeba pamiętać.  Silna opalenizna również jest niewskazana przed wykonaniem zabiegu.

Laserowe usuwanie blizn wielu osobom może przynieść ulgę. Jest skuteczną metodą odzyskania zdrowego, pięknego wyglądu, a co za tym idzie, dobrego samopoczucia i radości z życia.