Nowoczesne złącza laboratoryjne są montowane na tablicach rozdzielczych, osłonach izolacyjnych i innych płaszczyznach. Znajdują zastosowanie do budowania połączeń rozdzielczych urządzeń elektrycznych, na urządzeniach lub tablicach laboratoryjnych. W zależności od oczekiwań, te modele są także podwójne. Czym cechuje się złącze laboratoryjne? Jak działa ten produkt? Gdzie jest stosowany?
Złącze laboratoryjne
Warto zauważyć, że zazwyczaj w gnieździe laboratoryjnym stosuje się styk bananowy lub widełkowy. Gniazda mocowane są do płyty montażowej dzięki gwintom metrycznym. Najważniejszymi właściwościami gniazd laboratoryjnych są z pewnością – solidność, szeroki zakres obsługiwanych prądów, trwałość i łatwość połączenia z przewodem zasilającym, dodatkowe izolowanie za pomocą mocowania do tablicy. Zakupu dokonamy w internetowych sklepach, gdzie producenci prześcigają się w oferowaniu coraz ciekawszych rozwiązań.
Ważne cechy gniazda laboratoryjnego
W sklepie online znajdziemy nowoczesne gniazda laboratoryjne, jakie są przeznaczone do standardowych zastosowań, jak i do wykorzystania nietypowego. Rozmiary gwintu śruby bazują na wartościach od M3 do M8, przy czym przedział sumaryczny długości akcesoriów często oscyluje w granicach 30-43,5mm. To z kolei oznacza, że średnica otworu montażowego to wartość od 6,2 do 9,9mm. Materiały izolacyjne przybierają różne kolory – od niebieskiego, zielonego i czarnego, po czerwony i żółty. Warto dobrać takie rozwiązanie, jakie doskonale sprawdzi się w danym miejscu.