Vaporyzatory – odparuj to co najlepsze

Kategorie Suplementy diety
waporyzator

Dzięki postępowi w nauce i badaniach rynek otwiera się na wyroby konopne. Silny trend po raz kolejny stymuluje producentów do zmiany swojego asortymentu. Dzięki temu rozwojowi w sklepach pojawiają się nieprzebyte ilości vaporyzatorów. Waporyzacja jako technika była znana już wcześniej, ale dzięki tym urządzeniom proces stał się powszechny i dostępny dla większości konsumentów. Pomijając powiew świeżości w sektorze handlowym na uwagę zasługuje również fakt, że waporyzacja jest zdrowsza niż tradycyjne palenie.

Słowo dla zielonych w temacie

waporyzator opakowanieSłowo vaporyzator pochodzi od procesu jakim jest waporyzacja, czyli procesu polegającego na odparowaniu olejków eterycznych i substancji chemicznych rośliny. Kluczowe jest tutaj słowo odparowanie, ponieważ w przypadku klasycznego palenia następuje spalenie suszu oraz wytworzenie substancji smolistych, które pomieszane z dymem uwalniają się do otoczenia, a najczęściej do płuc, gdzie z czasem się odkładają szkodząc zdrowiu. Podczas używania vaporyzatora taka sytuacja nie ma miejsca, ponieważ temperatura, która jest używana do obróbki termicznej wybranych ziół jest dobrana tak, aby podgrzać susz, bez jego spalania, ale umożliwiając substancjom zawartym w ziołach swobodnie odparować nie wytwarzając przy tym innych szkodliwych dla płuc substancji. Oprócz małej szkodliwości, oznacza to również lepszy smak podczas konsumpcji, który jest niezmieszany ze smakiem spalenizny.

Do wyboru, do koloru

Każdorazowo podczas rozwijania danej gałęzi przemysłu powstaje wiele rozwiązań dla konsumentów, aby wpasować się w ich potrzeby. Vaporyzatory również przechodzą renesans.

Obecnie na rynku wyróżnia się:

  • Stacjonarne i przenośnie
  • Kondukcyjne, konwekcyjne i hybrydowe
  • Sesyjne i on-demand
  • Elektroniczne i butanowe

Bez względu na jaki rodzaj zdecyduje się konsument efekt będzie ten sam – lepszy smak i mniejsza szkodliwość. Vaporyzatory różnią się od siebie konstrukcyjnie, wielkościowo oraz zasilaniem, więc najrozsądniej będzie wybrać taki, który wpisze się w nasz potrzeby. Dodatkowo każdy z rodzajów charakteryzuje się wydajnością na jedną sesje waporyzacji. Na przykład, jeśli ktoś pali dużo i często warto zaopatrzyć się w przenośny, elektroniczny vaporyzator, lecz jeśli waporyzacja to domowy rytuał – stacjonarny będzie świetnym wyborem. Warto pamiętać, że vaporyzatory nie służą jedynie do podgrzewania marihuany, ale również innych ziół jak uspokajający chmiel czy melisa. Sprawdź szeroki wybór na vaporyzatory w KonopnySklep pomoże ci to wybrać ten który najbardziej odpowiada twoim potrzebom.