Piękny i zdrowy uśmiech z oral b superfloss

Kategorie Higiena
oral b superfloss

Higiena jamy ustnej odgrywa ogromną rolę w życiu człowieka. Wpływa na ogólne zdrowie organizmu oraz wygląd zewnętrzny. Dbanie o zęby powinno być kluczową kwestią w trakcie porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Z myślą o pięknych i zdrowych zębach powstał oral b superfloss, czyli produkt przeznaczony szczególnie dla osób posiadających aparaty dentystyczne oraz duże przestrzenie międzyzębowe. 

Czym jest oral b superfloss?

Oral b superfloss to specjalne nici dentystyczne, które pomagają utrzymać higienę zębów osób noszących aparaty dentystyczne, mostki oraz posiadających duże przestrzenie między zębami. Nić ta składa się z trzech specjalnych elementów:

  • nici standardowej 
  • usztywnionego końca
  • puszystej części

Ta specjalistyczna budowa powstała z myślą o unikalnych potrzebach klientów. Produkt ten łączy w sobie cechy tradycyjnej nici dentystycznej, wzbogacony jest jednak o dodatkowe elementy, zapewniające jeszcze bardziej kompleksowe i skuteczne działanie. Zwykła nić jest skuteczna, natomiast w przypadku czyszczenia okolicy wokół aparatów mostków i dużych przestrzeni między zębami, przydaje się dodatkowa pomoc. Ten innowacyjny produkt właśnie tę pomoc zapewnia, pozwalając na utrzymanie pełnej higieny jamy ustnej. 

oral b superfloss

Funkcje specjalistycznej oral b superfloss

Nić zbudowana jest z trzech elementów, a każdy z nich pełni specjalną rolę, która zapewnia pełną ochronę zębów. 

Tradycyjna nić

Ta część nici oral b superfloss, która jest cienka i gładka, zapewnia swobodne manewrowanie pomiędzy zębami. Pomaga to wydobyć z jamy ustnej resztki jedzenia oraz osad. Pomaga to zachować podstawową higienę i zapobiec chorobom uzębienia.

Nitka zakończona sztywnym uchwytem

Ten element dedykowany jest szczególnie osobom z aparatem dentystycznym i innymi tego typu pracami dentystycznymi. Pomaga on prowadzić nitkę pod elementami aparatu i dokładnie oczyścić wszystkie jego zakamarki. Dociera nawet w trudno dostępne miejsca. 

Miękka, gąbkowa nitka

Unikalna struktura tej części nici pozwala na skuteczne oczyszczanie większych odstępów, takich ja na przykład przestrzenie między zębami. 

Używanie nici oral b superfloss

Korzystanie z nici nici oral b superfloss jest proste i intuicyjne. Należy wyciągnąć odpowiednią ilość nici, a następnie przewlec sztywny uchwyt przez przestrzeń między zębami lub aparat dentystyczny. Gdy nic znajdzie się w odpowiednim miejscu, pozostaje jedynie przesuwanie jej w przód i tył. Czynność tą powtórzyć dokładnie dla każdego z zębów.