Płyn do płukania jamy ustnej – jak działa i dlaczego warto korzystać?

Kategorie Higiena
płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej to jeden z podstawowych produktów, który powinien się znaleźć w każdej domowej łazience. Najpierw jednak dobrze byłoby wiedzieć, na jakiej zasadzie działa taki płyn, czego można od niego oczekiwać oraz dlaczego w ogóle warto po niego sięgać?

Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej – jak działa i jakie niesie za sobą zalety?

Płyn do płukania jamy ustnej przeciwbakteryjny działa na bardzo prostej zasadzie, ponieważ jak wskazuje nazwa jest odpowiedzialny za znaczne zredukowanie ilości bakterii w jamie ustnej oraz jej prawidłową higienę. Można go stosować na kilka różnych sposobów, a mianowicie:

  • tuż przed szczotkowaniem zębów – aby zmiękczyć płytkę nazębną,
  • tuż po szczotkowaniu zębów – aby uzyskać właściwości ochronne dla jamy ustnej,
  • między posiłkami – aby zagwarantować sobie odrobinę świeżości i pozbyć się resztek pokarmu.

Płyn do płukania jamy ustnej nie należy do najdroższych produktów, za to jest niezwykle uniwersalny i łatwy w użytkowaniu. Najważniejsze jest jednak to, aby stosować go w rozsądnych ilościach, jako uzupełnienie regularnej higieny jamy ustnej.

płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej – dla kogo jest przeznaczony?

Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej jest przeznaczony przede wszystkim dla tych osób, które uważają, iż codzienne szczotkowanie zębów jest niewystarczające i trzeba je uzupełnić o wysokiej jakości płyny do płukania jamy ustnej (tutaj). To również ciekawa propozycja m.in. dla tych osób, które noszą na co dzień aparat ortopedyczny i mają trudności z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej. Najlepiej porozmawiać o tym z doświadczonymi specjalistami z dziedziny stomatologii.