Po czterdziestce trzeba zacząć pomagać urodzie

Kategorie Zdrowa kuchnia

Ciepło miało od zawsze zbawienne działanie na skórę człowieka. Już starożytni doceniali zalety promieni słonecznych. Wiedzieli o tym, że skóra poddana ich działaniu, staje się jędrniejsza i bardziej wygładzoną. Obecnie używa się znacznie bardziej zaawansowanych metod, by zachować młody i zdrowy wygląd. Lampa Sollux (przykład lampy) jest z pewnością zabiegiem terapeutycznym, który zadowoli najbardziej wymagające klientki salonów kosmetycznych.

Jakie choroby skórne leczy Lampa Sollux?

Głównym wskazaniem do stosowania lamp z promieniowaniem podczerwonym są ostre i przewlekłe stany zapalne skóry. Jednak Lampy Sollux używa się także w przypadku takich chorób jak trądzik, odra, ospa czy półpasiec. Ich cechą wspólną jest to, że trwale uszkadzają tkanki miękkie skóry. Brzydkie blizny i rozmaite czerwone place na całym ciele, są przyczyną, dla której pacjenci poddają się wyżej wymienionym naświetlaniom.

Trudno gojące się rany, odmrożenia czy oparzenia po radioterapii również uprawniają do korzystania z lamp solarnych. Pacjenci dotknięci tymi schorzeniami wstydzą się swojego wyglądu. Toteż jeśli nagrzewania Lampą Sollux, choć odrobinę zregenerują stan ich skóry, oni poczują się nieco piękniejsi.

Lampa Sollux- nie tylko dla zdrowia, ale i urody.

Promieniowanie IR ma doskonały wpływ na skórę. Dzięki niemu włókna kolagenowe ulegają wolniejszemu rozpadowi. Jest to bardzo korzystny proces, bo skóra na dłużej zachowuje swoją elastyczność, witalność i młody wygląd. Z lamp tego typu korzystają osoby, które chcą dotlenić i oczyścić twarz z zanieczyszczeń i obumarłych komórek Poza tym wspomniane promienie hamują procesy starzenia, jest to wartość bezcenna- szczególnie dla pań. Zabiegi lampami solarnymi mogą być pomocne w terapii antycellulitowej. Pozbycie się tej pomarańczowej skórki z ud i okolic pośladków- to marzenie każdej kobiety.