Porządne szkło laboratoryjne – co trzeba wiedzieć?

Kategorie Laboratoria

Profesjonalne szkło laboratoryjne to nie tylko szkło miarowe i podstawowe, ale również specjalne aparaty, zestawy i porcelana. Do szkła laboratoryjnego bez żadnego większego problemu można śmiało zaliczyć szkło kwarcowe i filtracyjne, które ma bardzo szerokie zastosowanie.

Profesjonalne wyposażenie laboratorium

Pojemniki i specjalne naczynia są podstawowym wyposażeniem każdego porządnego laboratorium. Bez tych akcesoriów bardzo trudno jest wyobrazić sobie przeprowadzanie podstawowych analiz. Na rynku można znaleźć wysokiej klasy szkło laboratoryjne (tutaj) do laboratoriów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Poszczególne produkty różnią się znacząco między sobą, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Jakie produkty wybrać?

W skład podstawowego szkła laboratoryjnego możemy zaliczyć wszystkie kolby, łączniki, chłodnice i zlewki. Ogromną rolę odgrywa także szkło miarowe. Mowa tutaj między innymi o cylindrach, termometrach albo popularnych kolbach miarowych. W profesjonalnych laboratoriach stosuje się także biurety i pipety. Sprzedawcy mają w swojej ofercie pojedyncze szkło laboratoryjne, jak i również gotowe zestawy, dzięki którym można od razu wyposażyć swoje laboratorium. Wysokiej jakości szkło charakteryzuje się niewielką rozszerzalnością termiczną i dużą wytrzymałością. W laboratoriach mikrobiologicznych bardzo ważne jest także to, aby szkło cechowało się wysokim poziomem septyczności.