Siedzący tryb pracy – jak pomóc swojemu kręgosłupowi?

Kategorie Profilaktyka,zdrowie

Aktualnie wiele osób prowadzi siedzący tryb życia. Wynika to przede wszystkim z rodzaju pracy, którą wykonujemy. Wielu ludzi pracuje w biurach, w których przez 8 godzin trzeba siedzieć przed komputerem. Niestety nie sprzyja to kręgosłupowi. Siedzący tryb życia prowadzony przez kilka lat może prowadzić do zwyrodnień kręgosłupa i niekomfortowego bólu.

Jak pomóc swojemu kręgosłupowi?

Siedzieć można na różne sposoby. Przede wszystkim okazuje się, że można również siedzieć dynamicznie. Co to dokładnie oznacza? Istnieje sposób siedzenia, który mimo pozycji spoczynkowej stara się aktywować nasze mięśnie. Ponadto dynamiczne siedzenie wymusza prawidłową pozycję kręgosłupa, poprawia też funkcjonowanie układu krążenia oraz układu trawiennego. Dzięki temu odciążone zostają plecy, a co za tym idzie, zmniejszony jest ból kręgosłupa.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia

Tego typu poduszki może, a nawet powinien, używać praktycznie każdy. Dedykowane są jednak przede wszystkim osobom, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej. Pracownicy biurowi, zawodowi kierowcy czy młodzież, która lubi godzinami przesiadywać przez komputerem – to grupy, którym poduszka ortopedyczna do siedzenia zdecydowanie się przyda. Dla dzieci świetnie sprawdzą się poduszki ergonomiczne, które wymuszają prawidłową pozycję ud oraz miednicy. Ostatnio dość dużą popularnością cieszą się dyski sensomotoryczne. Swoją popularność zyskały dlatego, że zaczęli z nich korzystać pracownicy biurowi. Dyski sensomotoryczne fajnie wyglądają, a przy tym naprawdę działają. Dysk taki można wykorzystać również do innych ćwiczeń. Pamiętać należy, że na dysku zaleca się siedzenie maksymalnie przez 4 godziny dziennie. Inne poduszki można stosować bez ograniczeń. Poduszka ortopedyczna do siedzenia to must have dla osób, które borykają się z bólami kręgosłupa, ale również dla tych, którzy wolą zapobiegać i tych bóli uniknąć. Kupisz ją w medycznym sklepie: https://megamedic.pl/poduszki-ortopedyczne-do-siedzenia