Witamina C – witaminą urody

Kategorie zdrowie

O witaminie C najczęściej mówi się w kontekście jej dobroczynnego wpływu na układ odpornościowy. Tymczasem jej wpływ na organizm jest o wiele szerszy. I dotyczy to także urody.

Dla pięknej skóry, włosów i paznokci

O pięknym wyglądzie włosów, skóry czy paznokci decyduje przede wszystkim ich budulec, czyli kolagen. A ten do swej syntezy potrzebuje porządnej dawki witaminy C. Gdy więc zaczyna jej brakować, skóra staje się szara, wiotka, a włosy i paznokcie suche i łamliwe. Dlatego też warto wzbogacać swoją dietę w tę właśnie witaminę. Szczególnie, gdy występuje ona w towarzystwie witaminy D i cynku, jak ma to miejsce w ascorvicie max. W tym połączeniu jest niezwykle skuteczna, co można nie tylko poczuć, ale i szybko zobaczyć.

Ochrona przed pajączkami

Witamina C wraz z witaminą D i cynkiem, doskonale wspierają również układ krwionośny. A co za tym idzie – chronią przed powstawaniem nieestetycznych pajączków. Występujące na twarzy, czy łydkach, są źródłem wielu kompleksów. A czy witaminy i minerały pomagają się ich pozbyć? Jak najbardziej. Mitem jest, że pajączki to popękane naczynka. One są tylko rozszerzone. Witaminy i minerały, wspierając prawidłowe krążenie i zmniejszając stan zapalny, pomagają naczynkom wrócić do zdrowej postaci.

Dbając o optymalny poziom witaminy C w organizmie, warto sięgać po dobre suplementy, jak chociażby ascorvita max. Wtedy można mieć pewność, że niczego organizmowi nie braknie. Nawet w te dni, gdy narażony jest on na większy wysiłek fizyczny, czy psychiczny.